RudaWeb; Szatański autobus i telefony hierarchów

Szatański autobus i telefony hierarchów

Wojnę linii autobusowej nr 666, kursującej od lat na Hel, wypowiedział portal fronda.pl. Sprawdziłam gdzie jeszcze kryje się „szatan”. Okazało się, że Fronda powinna pójść za ciosem i domagać się interwencji państwa np. w temacie numerów telefonów hierarchów KK oraz pizzy.

Fronda.pl sama siebie nazywa „portalem poświęconym”. Na stronie jest „modlitewnik” – gdzie wierni mogą prosić o modlitwę lub pomodlić się w intencji proszących. Są zakładki „nawrócenia” oraz „kościół”. Na Wikipedii czytamy, że jest to „portal internetowy opisujący się jako konserwatywno-katolicki”, a więc jest to głos sporej części ludzi wierzących.

Kilka dni temu ukazał się tam tekst „Szatańska głupota na Helu. Czyli o »niewinnym« autobusie”. Czytamy w nim: „Od Dębek położonych na Zachód od Władysławowa aż po sam Hel kursuje od dłuższego czasu autobus o numerze 666. Zabawne, prawda? Autobusem 666 na Hel(l), czyli do piekła. Niby niewinny żart, ale trudno nie uznać w nim złośliwej inspiracji, nazywając rzeczy po imieniu – diabelskiej. […] Wzywamy stąd władze PKS Gdynia do przemyślenia swojej polityki i zmiany numeru linii na inny. Jeżeli tak się nie stanie, to prosimy o interwencję stosowne organy państwa polskiego. Linia autobusowa 666 kursująca na Hel, mówiąc krótko i dosadnie, godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty, a stąd – w dobro nas wszystkich. Podkreślamy jednak – to tylko wierzchołek góry lodowej znacznie głębszego problemu.”

Po pierwsze – podobno w Polsce obowiązuje rozdział kościoła od Państwa, na dodatek żyją tu ludzie różnych wyznań, skąd więc w głowie anonimowego (!) autora tekstu pojawił się „chrześcijański porządek państwa polskiego”? Po drugie – skoro „szatański” autobus to wierzchołek góry lodowej, postanowiłam poszukać reszty tej góry.

więcej u źródła: http://rudaweb.pl/index.php/2018/08/09/szatanski-autobus-i-telefony-hierarchow/

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Bez kategorii. Dodaj odnośnik do ulubionych.