Żujmy! – Goździki leczą

Żujmy! – Goździki leczą

 

 

O zdrowotnych właściwościach goździków wiadomo już od czasów starożytnej chińskiej medycyny. Chińczycy od stuleci używają przypraw w celach leczniczych. Chińczycy, kiedy bolą ich dziąsła lub zęby wkładają do ust, pomiędzy zęby ub na bolące dziąsło goździki, bądź żują je.  Goździki posiadają nie tylko własności przeciwbólowe ale i antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie radzą sobie z infekcjami jamy ustnej. Dodatkowo żucie goździków błyskawicznie odświeża oddech, zwalczając nieprzyjemny zapach z ust!

Jeśli dokuczają nam bóle brzucha i biegunki, powinniśmy dwa razy dziennie żuć goździki. Pomogą w niestrawności, biegunce, a także zabezpieczą układ pokarmowy przed pasożytami.

Jeżeli czujesz, iż łapie cię angina, weź goździki! Łączymy pokruszone goździki z miodem tworząc mocną substancję przeciwbólową i odkażającą. Delikatnie posmaruj nią migdałki, a efekt będzie zadziwiający.

Goździki zawierają substancje, które bardzo dobrze radzą sobie z niszczeniem wolnych rodników. Dzięki temu nasz organizm ulega wolniejszym procesom starzenia. Ponadto goździki zawierają wiele substancji antyutleniających, które znakomicie oczyszczają organizm z toksyn.

Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały zaskakujące działanie goździków. Jak się okazało, przyprawa ta niweluje ryzyko wystąpienia nowotworu. Najskuteczniej radzi sobie z rakiem piersi. Co najciekawsze, nie działa tylko profilaktycznie, ale również zabija komórki nowotworowe, które pojawiły się już w organizmie!

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/gozdziki-przyprawa-wlasciwosci-lecznicze-i-zastosowanie_43267.html

GOŹDZIKI (przyprawa) – właściwości lecznicze i zastosowanie

Autor: Monika Majewska
Goździki to przyprawa, która znalazła szerokie zastosowanie. Goździki mają właściwości znieczulające i odświeżające, dlatego ich żucie lub ssanie to sprawdzony sposób na ból zęba i nieświeży oddech. Z kolei posmarowanie penisa kremem z dodatkiem olejku goździkowego to podobno sposób na przedwczesny wytrysk. Sprawdź, jakie jeszcze działanie mają goździki.
 Goździki to suszone pąki kwiatowe goździkowca korzennego – wiecznie zielonego drzewa, które pochodzi z Azji. Właściwości tej przyprawy znane są już od ponad 2 tys. lat. Wówczas jej lecznicze działanie wykorzystywano w starożytnych Chinach, za czasów dynastii Han. Czterysta lat później kupcy arabscy przywieźli goździki do Wenecji, skąd dotarły do reszty mieszkańców Europy, którzy do dziś cenią lecznicze działanie goździków. Wynika ono przede wszystkim z zawartości eugenolu – substancji, która zmniejsza aktywność enzymów prowadzących do stanów zapalnych, hamuje rozwój infekcji drożdżowej, a nawet tempo rozwoju choroby nowotworowej. Poza tym goździk znalazł zastosowanie także w leczeniu innych dolegliwości.
Goździki lub olejek goździkowy na ból zęba i głowy

Goździki pomogą w przypadku dolegliwości bólowych – wszystko dzięki zawartemu w nich eugenolowi, który ma właściwości lekko znieczulające. Wystarczy z 1/4 łyżeczki goździkowego proszku i jednej łyżeczki olejku cynamonowego sporządzić pastę, którą smaruje się czoło przy bólu głowy oraz inne bolące miejsca. Przy bólu zęba zalecane jest żucie goździka lub namoczenie waty w olejku goździkowym i przyłożenie do bolącego miejsca. Badania wykazały, że olejek goździkowy może być wykorzystany w stomatologii jako środek znieczulający, stosowany miejscowo przed wbiciem igły w dziąsło. Pacjenci stwierdzili, że dzięki temu dolegliwości bólowe są mniejsze.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/gozdziki-przyprawa-wlasciwosci-lecznicze-i-zastosowanie_43267.html

Podziel się!