Łukasz Kulak – Inna Historia Świata: Ruiny Nan Madol. Zaginiony ląd Mu cz.2

Inna Historia Świata: Ruiny Nan Madol. Zaginiony ląd Mu cz.2

 

Audycja przybliża historię tajemniczych ruin miasta Nan Madol. Do dnia dzisiejszego naukowcom nie udało się wyjaśnić jaką funkcję spełniało to miejsce, kiedy zostało zbudowane, ani też kim są budowniczowie „Wenecji Pacyfiku”. Nan Madol zalicza się do jednego z najbardziej zagadkowych miejsc na Ziemi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aUMpaMMmrdA

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Nauka i odkrycia i otagowany jako . Dodaj odnośnik do ulubionych.

2 komentarze do “Łukasz Kulak – Inna Historia Świata: Ruiny Nan Madol. Zaginiony ląd Mu cz.2

 1. Witam!

  Mam taki temat. Wielu z nasz szuka ścieżki rozwoju – zarówno tej wewnętrznej jak i zewnętrznej. Obie są nieodzowne – przynajmniej Ja tak uważam – zazębiają się i przenikają. Siłą Słowianina jest jego SIŁA.

  Długo szukałem we wnętrzu odpowiedzi na pytanie jak ćwiczyć po Słowiańsku. Mam tu na myśli nasz kawałek rozwoju siły zewnętrznej. Chińczycy mają kung fu, Brazylijczycy capoeire, w Thajlandii Muai Thai itp.

  U nas jest styl walki kozaków – ale nie wszędzie można się tego nauczyć. Jest też najlepsza technika walki na szable czyli „sztuka krzyżowa” (taaa, wiem – nazwa odstrasza) – https://youtu.be/BRgKzmOK0T4?t=109 (ROBI WRAŻENIE!)

  Sam opracowałem pewne naturalne ruchy, które podchodzą pod techniki tai chi – ale sa moje, wypływają ze mnie, rozciągają me ciało i napełniają energią. Teraz odnalazłem coś, co uzupełnia to moje słowiańskie tai chi: trening z maczugami!

  https://www.youtube.com/watch?v=-To_m0TguwA

  Piękna sprawa, tak rano o poranku na boso i trawce hartować świątynie swego ciała i uwalniać ducha – polecam 🙂

 2. A może Nan Madol to był magazyn materiałów budowlanych, który znajdował się w połowie drogi do duzych ośrodków na kontynencie Mu więc, w razie potrzeby budowy, dostawa była dużo szybsza niż z doliny Indusu albo jeszcze dalej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.