Okiem Vrana: Wielka Lechia (Wielkie Królestwo) vs magistrowie ostforschungu

Wielka Lechia (Wielkie Królestwo) vs magistrowie ostforschungu

Można odnieść wrażenie, że na naszych uczelniach to sami magistrowie ostforschungu się reprodukują, tzw. „teoria Wielkiej Lechii” jest na tyle dojrzała, że doczekała się tego, że dość zapalczywie zwalczają ją „elyty” wyedukowane przez jeszcze postkomunistyczny jednomyślny system nauczania, w którym dominuje jedyna słuszna „naukowo” linia, inna sprawa, że ten system został przejęty/przewerbowany od sowietów za pomocą grantów i stypendiów przez Niemców, jako jeden z prekursorów nowej fali „teorii lechickich” bo „Księgę Popiołów” wydałem jeszcze w roku 2000, jestem na różne sposoby zobligowany do ich/jej obrony.

Pewnym frontmanem tej teorii został z powodów siły wydawnictwa Bellona pan Bieszek który popełnił parę książek, typu wydanej w 2015 roku książki” Słowiańscy królowie Lechii”. Główna zasługa tych publikacji to nagłośnienie tej tematyki, wadą tych publikacji jest dołączenie do teorii wątków SF związanych z innymi publikacjami pana Bieszka czyli „Cywilizacjach kosmicznych na Ziemi”. Tu jedna z typowych krytyk nie tyle „teorii Wielkiej Lechii”, a bardziej teorii pana Bieszka.

http://mezotyda.blogspot.com/2018/03/wielka-lechia-wielka-blaga.html

Mógłbym sam być ostrym krytykiem pana Bieszka, bo nie jestem zwolennikiem biblijnych genealogii, typu przybył z Elamu Sarmata itd. Ale mi jego wywody specjalnie nie przeszkadzają, nawiasem mówiąc jego „naukowi” krytycy najbardziej zazdroszczą mu sukcesu finansowego, co mnie lekko śmieszy bo dla czego agenci i propagatorzy mitu „Wielkiej Germanii” etnicznie nam wrogiej, mieli by w Polsce było nie było, Królestwie Północy odnosić jakieś większe sukcesy.

Uważam, z różnych powodów za początek państw oraz etnogenezy (pra)Polaków istniejącą 5000 lat wstecz rodzimą kulturę ceramiki sznurowej, przypisuję jej powstanie języka słowiańskiego i pisma węzełkowego, na te czasy też można lokować powstanie czy kontynuowanie istnienia świątyń czasu, megalitycznych kamiennych kręgów/zegarów roków, epok-opok. Ale nie znamy w zasadzie jakiejś jej historii pisanej, choć można by coś na podstawie mitów pospekulować.

Inaczej jest z epoką Atlantydy i Ludów Morza, opis 10 jej królestw, oraz inwazja na Azję i Libię (Afrykę) te czasy są dość jasno opisane, a sytuują się w latach 1200-1600 p.n.e. Ten okres jest też początkiem epoki scytyjskiej czyli Scytów Królewskich i tu już nie ma żadnych wątpliwości, opisuje to wiele źródeł.

więcej u źródła: https://vranovie.wordpress.com/2018/04/04/wielka-lechia-vs-magistrowie-ostforschungu/

Podziel się!