Zrzeszenie Słowian zaprasza na Wielką Majówkę do Soli (1-3 maja 2018).

Zrzeszenie Słowian zaprasza na Wielką Majówkę do Soli

Witajcie!

Kochani, już po raz drugi zapraszamy Was serdecznie na długi majowy weekend do nas, do Soli, w Beskidy. Zachęcamy do wycieczki razem z rodziną lub przyjaciółmi.

Po raz kolejny stroić będziemy Maja, majowe drzewko. Jest to stary słowiański zwyczaj uczczenia jarej pory roku oraz jarych sił w przyrodzie, której jesteśmy częścią. Zwyczajowo wyruszymy też naładować się życiową siłą do słowackich Megonek, gdzie znajdują się okazałe kamienne kule. Po drodze widzieć będziemy licznie stojące po słowackich wsiach Maje, jako że tam zwyczaj ten jest wciąż bardzo żywy.

Drugiego dnia będzie okazja spotkania się z Czesławem Białczyńskim, który zgodził się poprowadzić wykład, tematyka rzecz jasna słowiańska. Po południu odbędzie się zebranie Zarządu i Rady, otwarte dla wszystkich członków Zrzeszenia. Trzeciego dnia z Piotrem Kudryckim rozmawiać będziemy o rzeczach ważnych dla życia naszego i naszej słowiańskiej kultury.

Dodatkowe informacje:

 

 

– Gotować będziemy wspólnie, z tego, co każdy ze sobą weźmie. Do wspólnego kociołka, jak zawsze, prosimy o jadło bezmięsne, prywatne kiełbaski do ogniska nie są zakazane 😉 Pamiętajcie też o śniadaniach/kolacjach i napojach, bo sklepy będą zamknięte. Weźcie ze sobą jakiś biwakowy zestaw naczyń i sztućców.

– Zabierzcie ze sobą bajorki-węsiorki lub materiałowe wstążki, jako dary do zawieszenia na Maju.

– Zakwaterowanie w okolicy na własną rękę (w dobrym standardzie polecamy np. Leniwego Motyla w Rajczy). Możliwe jest także rozstawienie namiotu na łące przy domu.

– Jeżeli pogoda pozwoli, spędzać będziemy dużo czasu na dworze i przy ogniu. Kto lubi wygodę, niech więc zabierze coś miękkiego do siedzenia i coś ciepłego na wieczór.

Zbieramy się 01.05 w Soli o godzinie 10.00.

O godz. 11.00 wyruszamy na Słowację, więc spóźnialscy się nie dodzwonią i czekać będą musieli naszego powrotu, min. 2-3 godziny!

Dla tych, co jeszcze u nas nie byli – instrukcja dojazdu: http://przybylowka-sol.blogspot.com/search/label/c.%20Dojazd%20i%20kontakt%3B%20zasady%20pobytu

Gdyby ktoś wybierał się pociągiem do Soli (Soli! Nie Soli-Kiczory!), napiszcie, Piotr Was odbierze ze stacji.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły lub chęć przeprowadzenia jakichś zajęć – PISZCIE! Byłoby naprawdę super! Piszcie też w razie pytań.

Pozdrawiamy i czekamy na wstępne deklaracje przyjazdu,

kontakt@zrzeszenieslowian.org

P.S. Tomek w ostatnim mailu napisał:

Myślę, że to bardzo ważna sprawa i dlatego zachęcam Cię do podpisu pod nią. Link:

http://www.citizengo.org/pl/159730-zadamy-wstrzymania-sprzedazy-kopalni-krupinski-oraz-podjecia-debaty-publicznej-nt-zloz-wegla?tc=ty&tcid=46852269

Przyłączamy się do słów Tomka.

Podziel się!