GMO – Fatalne zapisy w ustawie przeforsowane przez PIS! [Fundacja ICPPC]

GMO – Fatalne zapisy w ustawie przeforsowane przez PIS!

 

6 lutego 2018 odbyło się kolejne posiedzenie łączonych komisji w sprawie projektu ustawy o GMO(*). Dziękujemy wszystkim, którzy brali w nim udział za wspaniałą obronę Polski wolnej od GMO.
Niestety posłowie i urzędnicy PiS po raz kolejny odrzucili BARDZO WAŻNE poprawki strony społecznej zgłaszane przez przewodniczącego Jarosława Sachajkę. Więc musimy próbować wprowadzić te poprawki w Senacie bo ostatnie czytanie tej ustawy w Sejmie ma być w najbliższy czwartek.

Fundacja ICPPC <biuro@icppc.pl>

7 lut (3 dni temu)
do mnie

W kwestii GMO posłowie i urzędnicy(!) PiS przedstawiają najbardziej niekorzystne dla Polski interpretacje prawa UE… dlaczego?
Widać wyraźnie, że celem jest pozostawienie w ustawie furtek tak aby możliwe było prowadzenie upraw GMO w Polsce. W konsekwencji będzie to oznaczało uzależnienie rolników i konsumentów od korporacji, zniszczenie resztek dobrego rolnictwa, chore społeczeństwo, zniszczona naturalna bioróżnorodność. Nie możemy na to pozwolić!
Niech temat Polski wolnej od GMO, zdrowego społeczeństwa i środowiska połączy nas. Wszystko zależy od nas, od naszych codziennych decyzji i aktywności społecznej. Razem stanowimy ogromną siłę. Polska jest nasza, ta ziemia do nas należy, jest piękna i bogata, brońmy jej.

…W zakresie GMO, rząd PiS twierdzi, że nie zezwala na uprawy w Polsce, a jednocześnie pisze ustawy, które są zawiłe i zostawiają otwarte furtki dla importu i uprawy odmian GMO…- mówi Julian Rose w programie „Z międzynarodowej perspektywy”
https://www.youtube.com/watch?v=hDYdODY0T_E

UWAGA! Wspieraj Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO – 1% dla Polski Wolnej od GMO http://www.polskawolnaodgmo.org/

Z pozdrowieniami, Jadwiga i Julian

(*) TRANSMISJA z powyższego posiedzenia:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=4A06320937BB2D0BC1258226003BD443 #

Projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1424 i 2029) http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1424

 

Udostępnij na Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2114677528559275&id=146621302031584
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Podziel się!