Z Krakostanu do Kirgistanu – Wyprawa Krótkofalowców z Baltazarem Gąbką

Z Krakostanu do Kirgistanu – Wyprawa Krótkofalowców z Baltazarem Gąbką

Materiał pochodzi z czasopisma Propagacja oraz radiostacji Meloradio. Udzieliliśmy zgody na tę akcję z wykorzystaniem postaci z Trylogii „Przygody Baltazara Gąbki” Stanisława Pagaczewskiego w związku z nadchodzącym  50-cioleciem produkcji serialu rysunkowego w Studio w Bielsku Białej. W tym roku odbędzie się wyprawa do Kirgistanu, a główne obchody 50-lecia powstania bajki w Studio Filmów Rysunkowych będą miały miejsce w roku 2019.

Czy nadanie imienia Stanisława Pagaczewskiego ulicy w Krakowie dojdzie do skutku w tym roku, czy też sprawa ta padnie ofiarą kolejnych wyborów samorządowych? A może prędzej niż w Krakowie powstanie ulica imienia Stanisława Pagaczewskiego w Bielsku Białej? 

Oj – będzie wstyd dla Władz Krakowa, Urzędu Miasta i Radnych!!!

 

 

 

Meloradio: Wyprawa z Krakostanu do Kirgistanu – rozmowa z organizatorem Dariuszem Pegzą.

Wyprawie towarzyszyć będzie zainstalowanie w Masywie Tienszań stacji krótkofalowej dużego zasięgu, która będzie służyć łączności z Polską krótkofalowcom ze świata.  Radiostacje Okolicznościowe dużej mocy HF 50, będą mieć nazwy związane z postaciami z Przygód Baltazara Gąbki: Smok, Don Pedro, Bartłomiej Bartolini, Baltazar Gąbka.

Podziel się!