Memy to paszkwile czy skuteczna broń informacyjna?

Memy to paszkwile czy skuteczna broń informacyjna?

Powiedział to nie powiedział? Może tak, może nie, ale pasuje do niego i w ogóle do NICH, jak ulał.

 

Memy są zjawiskiem nowym i nieoswojonym. Stosowane są w walce noVego ze starym, w walce politycznej, w walce o nowy kształt świadomości, w propagowaniu mądrych myśli głębi, ale też jako żarty, niekiedy dosyć gorzkie. Czasami są to cytaty, czasami przybierają inne formy, fikcyjnych dialogów czy zestawienia wizerunków publicznych osób z treściami, których one wcale nie wypowiedziały dosłownie, ale pasują do nich jak ulał zdaniem Internautów będących twórcami owych memów.

Niniejszy artykulik powstał pod wpływem reakcji oburzenia ze strony kilku osób żądających od Białczyńskiego, żeby natychmiast podał źródła tego cytatu, pod groźbą, iż Białczyński uznany zostanie za kłamcę! Czy memy są paszkwilami na osoby, narodowości, osoby publiczne, czy też bronią informacyjną stosowana w walce przez różne strony? A może czymś pośrednim – ni pies ni wydra? „Propagowanie to uprawianie propagandy. Nie uprawia propagandy tylko ten kto nic nie mówi” – Białczyński.

Jaki jest sens ich używania? Czy spełniają swoją rolę? – nie martwcie się, nie będę wam truł, to będzie artykuł bardziej obraz(k)owy:

Dydaktyka i propaganda. Przekaz neutralny w stosunku do zdjęcia tylko pozornie. Czy to prawda co tutaj powiedziano? Komunikat: stosuj się a będziesz szczęśliwy Ty i Twoje dzieci. Płytkie to czy głębokie? – Każdy osądza według siebie i swojego doświadczenia. Mnie moje doświadczenie mówi, że bez pieniędzy, tak jak bez zdrowia, szczęścia nie ma. Dlatego ludziom którym dobrze życzę zawsze załączam taką oto treść: ‚Tobie i wszystkim Bliskim Twojemu Sercu – Zdrowia, Dobrobytu i Szczęścia”   

Filozoficzne podsumowanie naszych czasów. Coś w tym jest? TAK, zdecydowanie. Kto jest autorem tych słów? Mniejsza z tym, to w 100% celne.

Mem – Podpisany Stary Żyd z Podkarpacia. Czy to gadka żydowskiego rabina czy nie, czy żyd który to powiedział pochodził z Podkarpacia czy nie, czy w ogóle powiedział to kiedykolwiek jakikolwiek Żyd, to bez znaczenia. Pasuje do mądrości żydowskiej, a przede wszystkim to PRAWDA.

Tu coś innego. Znana osoba publiczna. Czy on mógł w ogóle coś takiego kiedykolwiek powiedzieć? Zdecydowanie nie. Czy jednak nie jest to prawda historyczna i prawda bieżąca? Jest. Osoba jest tu użyta wyłącznie jako symbol Korporacji.

Mem – Ściśle polityczny. Wrogi PIS. Coś w tym jednak jest, bo są tam stare panny, rozwodnicy i alkoholicy. Co do złodziei i oszustów, to gdzie indziej naliczylibyśmy ich pewnie 100, a może i 1000 razy więcej.  Kto zechce uwierzy, kto nie zechce odwróci się z obrzydzeniem. Mnie taka propaganda uogólniająca ludzkie słabości na całość grupy i przylepiająca komuś łatkę np. złodzieja, odrzuca. Co innego, gdy w przypadku wielu polityków i grup, takich jak SLD, PSL, PO i innych partii niegdyś rządzących, oszustwo i złodziejstwo zostało im udowodnione. W tym sensie plakat o treści: „PO- złodzieje!” byłby trafiony w 100!

Więc w drugą stronę. Ale tutaj niestety też jest NIESMACZNIE!

Prawica jak zwykle ma kłopoty ze swoim stosunkiem do kobiet

Co gorsza wszystko im się z du.ą kojarzy

Nawet jak już się wzniosą na wyższy poziom, to powyżej krocza z jakichś powodów ciężko im wyjść.

Ten mem to dla mnie prawdziwa FILOZOFIA. Złośliwie mówiąc, nie wiem co autor chciał powiedzieć. Komu oni, ci dwaj na zdjęciu,  co pamiętają i za co dziękują?! Czy to jest fakt? Czy Owsiak coś takiego powiedział? Czy to zdjęcie jest oryginałem? – Mniejsza z tym. Nie o to w memie chodzi. Należy się domyślać, że pragną w ten sposób uczcić np. generała Świerczewskiego i innych zasłużonych żołnierzy Informacji Wojskowej. A Autor mema co nam mówi? Więcej o sobie, niż chciał tym memem osiągnąć. Z memami różnie więc bywa, to broń obosieczna. Można sobie samemu zrobić krzywdę.

Prawda? W 85% przypadków.

Prawda? Ewidentne kłamstwo. Czemu służył ten mem. W intencji autora zapewne mówi on „prawdę” o PIS, w moim rozumieniu mówi on prawdę o Róży Thun, ale może się mylę. Z memem jest jak z dowcipem: są mądrzejsze i głupsze, celniejsze i mniej celne, śmieszniejsze i mniej śmieszne. Są też gorzkie – jak ten. Każdy ocenia według siebie.

Coś w tym jest? – Ja myślę, że jest.

Bez komentarza

Nie sprowadzałbym reformy szkolnictwa do tego, ale coś w tym jest: Rzymski katolicyzm jako fundament Europy broniącej się przed Islamem to raczej śmieszne i smutne. Europa to Cywilizacja, która ma 40.000 lat, a z tego zaledwie 1600 to chrześcijaństwo. W Polsce podobno zaledwie 1050, a w bliźniaczej Unii do której Polacy tęsknią, nie w UE, tylko tej z  Litwą (czyli z Białorusią) to ledwo 600 lat! Nie ma sie czym chwalić. Chrystianizacja programów szkolnych to fakt, więc kupuję ten mem. Ale każdy sądzi według siebie.

Akurat tę wypowiedź Joanny Lichockiej pamiętam. Każdemu zdarzają się takie „uniesienia”, które są śmieszne. Reszta to zapewne zmyślenie. Ale coś w tym jest? Jest.

Coś w tym jest? Tak, z 90%!

Nie interesuje mnie czy to rzeczywiście powiedział Milne, czy to powiedział Kubuś Puchatek, czy to powiedziała Pszczółka Maja. Grunt, że to kawał prawdy o ludziach.

Filozofia Big Pharma trafiona i zatopiona.

Coś w tym jest?

Czy to Orwell, czy nie – jest to poważna wiedza uniwersalna, która każdemu się przyda.

Powiedział to czy nie powiedział, bez znaczenia. Coś w tym jest? Jest.

Coś dodać, coś ująć?

To pierwsze zdanie jest tylko w części prawdą, gdyż pan Maciej grywa za pieniądze, które PIS rozdaje przez Ministerstwo Kultury, a nie za swoje, więc jest w pewnym sensie PISowskim aktorem. To drugie to już czyste kłamstwo.

A tutaj dokładnie odwrotnie. Jeżeli Boniek w ogóle to powiedział to podsumował Czarneckiego. Jeżeli tego nie powiedział, a autor mema wsadził mu to w usta, to też jest to prawda – tak było.

Coś prześmiewczego na temat naszej Nowej Świadomości i Świadomego Życia. Celne? Tak.

Kompletna nieprawda, ale przecież i w tym jest coś co każe nam się zastanowić. Nad czym? Nad tym na przykład czy z miesięcznic nie zrobić codziennic, albo nie ustanowić takiego święta jak powyżej zaproponowane, na cześć Przemówienia Wodza na Westerplatte.

Co chciał powiedzieć autor tego mema? Ja nie jestem w stanie wymyślić. To dla mnie zbyt intelektualne.

Coś w tym jest?

Bez komentarza.

Nie wiem czy Swami coś takiego powiedział, ale żart dobry. Czasami dobrze pośmiać się z samego siebie.

Gorzka prawda.

Straszna prawda.

Chcielibyśmy, żeby ten film dotarł do jak największej liczby osób. Pomóżcie nam go rozpowszechnić. Dajcie lajka, udostępnijcie, jeśli chociaż trochę doceniacie naszą walką o podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla Obywateli! Oto obłuda PiS kontra walka Kukiz'15 z przywilejami polityków!

Opublikowany przez Kukiz '15 na 7 listopada 2016

Przerażająca Prawda.

Jako podsumowanie kilka memów z Grupy Starożytna Polska – Słowianie

I mój własny

Na koniec trochę słońca w jesieni. Tak. Ja też uprawiam propagandę, politykę i parę innych rzeczy w życiu. Ale czy to oznacza, że kłamię? Każdy oceni według siebie.

 

Podziel się!