Okiem Vrana: Niebiański Ladon oraz Król Duch – Apollion Duch Króla i Mądrość Mędrców

To bardzo ważny artykuł na vranovie.wordpress.com – polecam

Sam Wąż Ladon wymieniony tutaj z imienia już jest wystarczającym przyczynkiem do dalszej części (9.2) cyklu na temat Odciętej Nogi Gwiezdnego Byka/Tura, jednakże w kontekście dziejowym daje dodatkowy niezbędny wgląd w przeszłość i miejsce pochodzenia Gwiezdnego Zodiaku, kalendarza oraz wierzeń będących podstawą późniejszych religii Eurazji. 

I duch nie wyszły z umarłego ciała: Czuł jakąś dumę Apolliona duch, że spokojnie na stosie leży; … Rarog który z królem na tronie lub przy królu siada: I w płomieniste się upiorów… unosiły duchy rycerzy.– Trójca tych ognistych widm mój królewski stos swym ogniem zapalała.

Perzyna iskra, żarzący się popiół, zgliszcza.

http://ispolion.blogspot.com/2017/09/niebianski-ladon-oraz-krol-duch.html

 

Jeszcze dwa wieki temu tak rozumiano słowa Avarctias-Aparctias północ lub północny wiatr. U Ptolemeusza od źródeł Wisły mają zamieszkiwać Avarini czyli prawdziwi Awarzy, po prostu mieszkańcy królestwa północy, z których niemiecka nauka zrobiła najeźdźców spod granic Chin, wykorzystując greckie informacje o pseudoawarach którzy przywłaszczyli sobie imię najwaleczniejszego ludu Scytów i złośliwości z kroniki Fredgara, ale według jeszcze Pawła Diakona Awarzy mieli imię od swojego króla czyli Awarisa z którego znów Grecy zrobili swojego filozofa, a ów miał dostać od Apolliona strzałę dzięki której mógł podróżować po całym świecie, można się domyślić, że chodzi o strzałki róży wiatrów, był to po prostu wynalazek mędrców królestwa północy.

 

 

 

źródło: https://vranovie.wordpress.com/2017/09/12/niebianski-ladon-oraz-krol-duch-apollion-duch-krola-i-madrosc-medrcow/

„Kern zwischen dem Cäcias und Avarctias, also als Nord’ Nordosiwind ansetzt«(1825 rok)
Voz derivada de la latina Septemtrio con que en este idioma se llamó al viento avarctias de los griegos. V. Aparctias. SEPTEMTRION AL (1831 rok)”

We włoskim artica znaczy polarny, arktyczny, Arabowie w X wieku pisali o Arcie (Artanji) państwie Słowian które słynęło z dwóch rzeczy, że produkowało doskonałe drogocenne miecze posiadające elastyczne klingi (czyli szable z stali sprężynowej) oraz z tego, że było to królestwo zakazane, a każdy cudzoziemiec który naruszył jego granice był zabijany, kiedy był początek tego Sławnego państwa północy… na pewno istniało 2000 lat temu bo Strabon wyraźnie pisze o Suewach za Dunajem od Łaby do wąskiej Dacji, czyli w Siedmiogrodzie było owo „Regnum Vannianum” zależne od Rzymian było to jakieś królestwo banitów (banat) Suewskich, bowiem…

…to co opisywał Cezar w Suewi to rządy 100 wojewodów-tysięczników z „100 okręgów zbrojnych tysiąca” w zasadzie 200 tysięcy zbrojnych, bo „narok” szła na granicę jedna 100 tysięczna armia, druga była przez rok na leżach i gospodarowała (rządziła) pilnowała ładu w kraju.

O tym to zbiorowym bohaterze kulturowym (polska kultura militarna), 100 głowym smoku, śpiewali pieśni pełne uwielbienia dla owego Smoka – Chrobaci o czym pisał Szulc 200 lat temu, musieli śpiewać o nim pod imieniem Lado-Ladon, bo nie są znane pieśni o o Smoku po imieniem Smoka, bo Smoków czy Węży było wiele… (Marsa nazywali Ładą. Wyobraźnia poetów uczyniła go wodzem i bogiem wojny. Modlili się do niego o zwycięstwa nad wrogami oraz o odwagę dla siebie, cześć mu oddając bardzo dzikimi obrządkami. (cyt. za: Jana Długosza Roczniki czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego). Tych 100 wojewodów to owi senatorowie o których pisał Kadłubek, że są niczym gwiazd kagańce. No bo mamy „gwiazdozbiór smoka” prawie 100 gwiazd w mitach greckich 100 głowy Ladon. Jest to smok ognisty też wódź dlatego Gall A. pisał o Krzywoustym per Smok Ognisty. I o Suewach pisał Cezar cytując Germanów, że nawet nieśmiertelni bogowie nie mogli dać im rady, co zgadza się z mitami greckimi, chodzi właśnie o tę armię 100 głowego smoka. Był to u nasz bóg wojny Liadów, był naszym imieniem, to już (nie)zwykłe słowotwórstwo, co było pierwsze jajo czy… Kogut, cóż mitologia rozstrzyga, że Kogut bo to Swaróg miał zesłać boskiego Koguta który w jaskini miał złożyć jajko z którego wypłynęło, na kamienistą pustą Ziemię siedem rzek które ożywiły Ziemię.

Wyprawa 100 tysięcy Sklawinów złamała władztwo Bizancjum na Bałkanach to też się zgadza. Jeżeli jakiś Skuba otruł jakiegoś smoka, to musiała to być podobna liczba wojewodów.

Nie było u nas Gotów był podział na Sklawinów i Antów, Jordanes pisał o Getach w Dacji i Gotach w Skandynawii, jacyś Goci bardzo szybko po konflikcie z Wandalami przewędrowali Ojum (królestwo środka), Goci to nazwa religijna pogan głagolica to przeklęte pismo gotów(pogan), magogów magów (Izydor z Sewilii-Spalis) czyli gogów (gog nauczyciel – mędrzec- wódz). Słowianie sami z sobą też się poróżnili i bili, a co do Serbów (Szczerbów) to nie dość, że żłopali srebrną wodę, stąd niebieskie skóry (srebrzyca) (veneci-niebiescy), to jeszcze skaryfikowali sobie mordki, czyli mamy naszych Hunów graniczących z Saksonią, i nazwę Serbów srebra i szczerb, też nie przesądzam co tu było pierwsze, po niemiecku Stirb to śmierć-umieranie, armia śmierci Lugii którzy mieszkali według Ptolemeusza, no właśnie tam gdzie mamy Serbię połabską.

Czyli mamy wielkie państwo, wielką niezwyciężoną armię… Sława ojcu Ladonowi ognistemu Smokowi północy i obrońcy królestwa północy, który dalej z północy niebios nam świeci „mimo nawałnicy tylu wieków” kłamstw i przeinaczeń.

Jest jeszcze wcześniejsza informacja o tym państwie północy, jest to informacja z VII wieku pne o najeździe Scytów na bliski wschód… ogólnie w legendach na bliskim wschodzie są to ludy Scytów z północy, dla mnie skoro Herodot nazwał Neurów (Wenedów) Mędrcami to tyczy to starożytnych Polaków.

Takie kościelne interpretacje. „Magog (Magogejczycy – Scyci). Gomer (Gomerowie. – Askanezyjczycy). Madaj (Medowie). Tubal(Tubalejczycy – Iberowie). Mosoch. (Mosocheńczycy.”

„Do postaci Goga odwołuje się Jordanes – historyk i kronikarz gocki, nadworny pisarz gockiego króla Gunthigisa. W księdze spisanej ok. 551 r. O pochodzeniu i czynach Gotów (Getica), umieszcza powiedzenie „Gog iste Gothus est”, co należy rozumieć jako „Gog jest Gotem”, jako forma odwołania do biblijnego Goga.”

Lud boga północy Apollyona. „Ja sprowadziłem z północy nieszczęście i wielką klęskę… wyruszył niszczyciel
narodów… aby obrócić twoją ziemię w pustynię… Oto nadchodzi wróg jak chmury, a jego wozy są jak huragan, jego rumaki szybsze niż orły … naród z daleka – mówi Pan – naród niezwyciężony, naród starodawny, naród którego języka nie znasz i nie rozumiesz tego co on mówi. Jego kołczan jest jak grób otwarty bohaterami są wszyscy… oto nadchodzi lud z ziemi północnej, wielki naród z krańców ziemi.”

Jego kołczan jest jak *grób otwarty, wszyscy są bohaterami.”
*Chodzi o strzały zatrute „scytianem” trupim jadem.

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Słowianie i otagowany jako , . Dodaj odnośnik do ulubionych.