Tagen TV: Jaśkowski – promieniowanie z Belgii. Aktualna sytuacja 3 września.

Jaśkowski – promieniowanie z Belgii

 

Instrukcja jak postępować w przypadku wystąpienia skażenia radioaktywnego pochodzącego z awarii elektrowni atomowej. Cio prawda do eksplozji nie doszło ale zawsze warto wiedzieć jak stosować jod w razie czego.

https://www.youtube.com/watch?v=XG9dfqqn3wU&t=5s

Niemcy rozdają tabletki jodu. Zagrożenie w elektrowni jądrowej
Władze Akwizgranu w zachodniej części Niemiec zdecydowały się na rozdawanie za darmo mieszkańcom tabletek jodu. Obawiają się zagrożenia awarią w oddalonej o 70 km elektrowni jądrowej Tihange na terenie Belgii.

Przestarzała elektrownia atomowa Tihange w Belgii od lat uchodzi za niebezpieczną. Raz po raz dochodzi w niej do awarii. Tysiące drobnych pęknięć w zbiorniku reaktora, akcje sabotażu, płonące rozrządownie to tylko niektóre z przypadków, do jakich dochodziło dotąd w elektrowni atomowej oddalonej o niecałe 65 km od Akwizgranu (Aachen).

Od piątku (1.09.2017) rusza tam profilaktyczna akcja wydawania mieszkańcom tabletek z wysoko stężonym jodem, które należy przyjmować, gdyby doszło do kolejnej groźnej awarii reaktora.

Władze regionu wywierały nacisk na władze landowe Nadrenii-Północnej Westfalii, by już teraz zaopatrzyć ludność w tabletki. Zachodzi bowiem obawa, że w przypadku zagrożenia nie udałoby się tego zrobić na czas. Tego typu środki zaradcze dopuszczano dotąd w całym kraju wyłącznie w sytuacjach awaryjnych.

74 kanały TV za 19,99 zł miesięcznie! Przejdź do nc+.

Mieszkańcy do 45. roku życia, kobiety w ciąży oraz matki karmiące z regionu Akwizgranu oraz z graniczących z nim trzech powiatów mogą przez link w Internecie złożyć wniosek o talon. Otrzymają na niego bezpłatnie w wyznaczonych aptekach tabletki z jodem. W ocenie władz z oferty skorzysta więcej niż co trzeci mieszkaniec. Tabletki mają chronić przed rakiem tarczycy i trzeba je stosować wyłącznie zgodnie z instrukcją.

Komisja Ochrony Radiologicznej odradza przyjmowanie tabletek osobom powyżej 45. roku. Ryzyko działań ubocznych jest w takich przypadkach większe, niż ryzyko zachorowania na raka tarczycy.

http://niezależnawww.telewizjarepublika.pl/niemcy-rozdaja-tabletki-jodu-zagrozenie-w-elektrowni-jadrowej,53375.html

3 września 2017

https://www.youtube.com/watch?v=dVG6uXaeGcg

Podziel się!