Szymon Woźniak / Igoronco: „Co ty wiesz o Słowianach” w Tygodniku Solidarność

„Co ty wiesz o Słowianach” w Tygodniku Solidarność

Polecam gorąco – Kupcie Tygodnik Solidarność z tym artykułem. Zmiana Świadomości Polaków nabiera naprawdę wysokiego tempa. Tzw. Główny Nurt (czy jak inni mówią mainstream, albo główny ściek) zbliża się do Wielkiej Zmiany, dzięki takim artykułom. Polacy odzyskują tożsamość i świadomość swojej wielkiej historii przedpiastowskiej, swojej starożytności  zakorzenienia na naszych rodzimych nadwiślańskich ziemiach.

Autor – Szymon Igoronco o artykule na FB:

Fajnie jest pójść sobie do kiosku, kupić siebie i przeczytać. To czwarty od maja artykuł dla Tygodnik Solidarność, ale ten jest dla mnie szczególnie ważny. Dotychczas temat Słowian był w opiniotwórczych mediach raczej bagatelizowany i zbywany śmiechem, a nawet jeśli go poruszano, to z niezdrowym dystansem (żeby tylko nas nie wzięto za fantastów i niepoprawnych historycznych marzycieli, oby nie wytknięto braku wiedzy). I z tego strachu przed przypięciem łatki ignoranta, całe masy brnęły na złamanie karku w ignorancję. Z uśmieszkiem pt. „Wiem, bo miałem w szkole” na ustach.

 

źródło: FB/Igoronco

Mój artykuł nie jest w tej kwestii przełomowy, to raczej przejaw wielkiej zmiany świadomości, z jaką mamy do czynienia dzięki zdobyczom internetów, a także – to przede wszystkim – nowoczesnej nauki, która jest największym orędownikiem prawdy (dopóki – zamiast krużganka – nie nałoży się na nią zinstytucjonalizowanego kagańca). Oczywiście można dalej wierzyć w na wskroś rasistowską wizję dziejów Gustava Kossiny, z której to Niemcy zrobili onegdaj parszywy użytek. Ale przyzwoitość (a także szacunek dla faktów) nakazywałaby wówczas powściągliwość w nabijaniu się z wyznawców teorii o chemtrails, Annunakich, czy UFO.

Ale dlaczego to dla mnie takie ważne? Bo wszystko na to wskazuje, że jesteśmy potomkami rodu (od Roda, porównajcie sobie przy-roda) odpowiedzialnego za rewolucję neolityczną i de facto, powstanie cywilizacji. Ale nie chodzi tutaj o li samą krew, bynajmniej. Naprawdę głupio mi, że dałem sobie wmówić kiedyś, że ten nasz najbardziej skomplikowany ze wszystkich języków świata język służył nam głównie do wymiany wrażeń z przerzucania gnoju na polu. Jednak gdzieś głęboko, nawet w czasach ostrej lemingozy, czułem jego potęgę. Dzisiaj to jeden z naszych największych skarbów, który kryje wiele niesamowitych tajemnic.

Nie chodzi o to, by wykluczać kogokolwiek – ów ród nastawał na inne przeważnie w obronie. Powód, dla którego postanowiono wykasować pamięć o tym, wg mnie jest następujący – na naszych terenach, do czasu wejścia Cesarstwa Rzymskiego była tutaj przestrzeń wolnych ludzi. Nic dziwnego, że opresyjne państwo reprezentujące system pan-niewolnik z orłem w godle (orzeł jest rzymski, dlatego ma go każde państwo będące spadkobiercą Rzymu – włącznie ze Stanami, Niemcami, Włochami) potrzebowało zatrzeć każdy możliwy ślad po tym świecie. Jednak nie udało się tego zrobić do końca.

Świadectwa przechowane w języku i tradycji ludowej pozwoliły zbudować tak wspaniały twór, dający początek i inspirację nowożytnej demokracji, jakim była Rzeczpospolita Szlachecka. I to zaledwie kilkaset lat po spaleniu wszystkich ksiąg przez Chrobrego i stłumieniu pogańskiego, narodowego powstania przez Kazimierza Mnicha (przez zakłamaną historiografię nazywanego Odnowicielem). Jesteśmy znowu w momencie, w którym mija kilkaset lat od ostatniego wielkiego resetu świadomości, czyli rozbiorów, Komisji Edukacji Narodowej i reformy języka wielkiego zdrajcy przebranego w szaty patrioty, Juliana Ursyna Niemcewicza.

Pozycje, na których stoimy są fałszywe, specjalnie przygotowane, byśmy się z nich wzajemnie obrzucali. Nieprawdą jest, że musimy wybierać pomiędzy oświeceniową, a karolińską wizją Europy – obie są odpowiedziami na naszą: słowiańską lechickość, dość nieudolnymi zresztą. Warto zdać sobie sprawę, że mamy własną moc twórczą, jeśli chodzi o cywilizację. Ale nie da się tego zrozumieć, bez poznania swoich korzeni. I uszanowania ich. Uwierzcie – jeśli nie mnie, to nauce. Albo wsłuchajcie się w piękny język polski – jest co szanować, bez kitu.

http://www.eprasa.pl/news/tygodnik-solidarno%C5%9B%C4%87/2017-06-30

więcej w Tygodniku Solidarność

Podziel się!