Eddie Słowianin: Kto ma racyie ? – Porównanie Starego Testamentu i Awesty w kwestii Noego i Arki

Kto ma racyie ? – Porównanie Starego Testamentu i Awesty

Porównanie fragmentu Pisma Świętego Starego Testamentu z Awestą – Potop: Noe i jego Arka oraz Jima i jego War. Mam nadzieję, że wszyscy to wiedzą iż Awesta jest starsza od Biblii

Przypominam, że Zaratusztra był ścigany do końca życia za Spisanie Wiary Przyrodzonej Królestwa Północy oraz wypaczenie tejże Wiary Przyrodzonej  w duchu Pośrednictwa i Pasożytnictwa.  Wyrok władców Królestwa SIS został wykonany przez Czaropanów Raha Warsza i Okrasa, mimo ścisłej ochrony Zaratusztry ze strony Wisztaspęty władcy Chorezmu i Cyrusa Wielkiego perskiego Władcy Świata, gdy Zaratusztra odbywał rytualną kąpiel w Jeziorze Kosowym (Kasawa). Wyrok wykonano po 50 latach od jego wydania, gdy Zaratusztra miał 77 lat. Wisztaspęta skoligacił Zaratusztrę ze sobą, jedną z jego żon  była córka najbliższego doradcy Wisztaspy Dżamaspy. Zaratusztra był cały czas chroniony przez straż królewską złożoną z Nieśmiertelnych.

Księga Ruty Taja 23 przekazuje te wydarzenia wierniej niż Wikipedia, gdyż dokładnie według jednej z wersji wierzeń samych Zaratusztrian. Mówi też ona o Jaskini War i przetrwaniu Zerywanów w Pępach, w Nowej Kolibie Ludzkości – nad Dunajem. Wersję z Wiki możecie przeczytać poniżej.

Wikipedia: Zaratusztra

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaratusztra

 

cytuję:” Tradycyjna” data życia Zaratusztry (660-583 p.n.e.) .

Zgodnie z przekazem zawartym w Gatach plemię Zaratusztry zostało wybite na skutek wojen plemiennych, a on sam tułał się przez kilkanaście lat po stepach północy, ucząc się od innych kapłanów i obserwując bezsensowne walki plemienne wyniszczające jego lud. W wieku 30 lat spłynęło na niego objawienie. Zobaczył jaśniejącą istotę, która nazywała się sama Wohu Manah (Dobra Myśl). Istota ta zaprowadziła go przed oblicze boga, który przedstawiał się jako Ahura Mazda (Pan Dobra) i który w jednej chwili spuścił na Zaratusztrę objawienie wszystkich zasad nowej religii. Zaratusztra usiłował przekazać to objawienie swoim krajanom, jednak nie znalazł u nich posłuchania. Wreszcie musiał zbiec do pobliskiej krainy – królestwa Chorezmu. Zdołał tam przekonać do swojej religii, króla Wisztaspę, który zaprowadził tę religię na swoim terytorium. Wywołało to gniew okolicznych władców, którzy zorganizowali rodzaj „karnej ekspedycji” na Chorezm. Ekspedycja ta zakończyła się fiaskiem, a król Wisztaspa w odwecie najechał wszystkie okoliczne państwa i utworzył duże królestwo na terenach obejmujących dzisiejszy Iran Północny, Turkmenistan i część Kirgistanu. Obowiązującą religią w tym nowym państwie stał się zaratusztrianizm, a Zaratusztra stał się jej głównym kapłanem. Zaratusztra pojął za żonę córkę najważniejszego doradcy Wisztaspy – Dżamaspy, który stał się jego największym poplecznikiem i przyjacielem. Sam Zaratusztra stał się jedną z najbardziej wpływowych postaci w państwie Wisztaspy.

Zgodnie z tradycją przekazaną w późniejszych księgach Awesty Zaratusztra zrezygnował pod koniec życia z wszelkich zaszczytów, spisał[potrzebny przypis] Gaty, a następnie umarł przez dobrowolne zanurzenie się w lodowatych, krystalicznie czystych wodach jeziora Kasaoja w Pamirze (Kasawa w Sistanie ?[2], według innej wersji jego nasienie w tym jeziorze miał umieścić Izad Nerosjang, duch dobroczynny[3], sam Zaratuszra miał zginąć na wojnie w wieku 77 lat i 40 dni). Z Awesty wynika też, że nasienie Zaratusztry obecne w tym jeziorze zapłodni kiedyś dziewicę, która o świcie wykąpie się w tym jeziorze. Urodzi się z niego nowy prorok (Saoszjant), który poprowadzi ludzi do ostatecznego zwycięstwa z siłami zła i ustanowi bezpośrednie królestwo Ahura Mazdy na Ziemi.”


Podziel się!