Jedna Polka zabita a troje rannych w Brukseli – Czy Polski rząd będzie się w ich imieniu domagał od UE wyrzucenia dżihadystów z Europy?!

Jedna Polka zabita a troje rannych w Brukseli

Pożegnanie Polki zabitej w zamachach

61-letnia Janina P. zginęła w zamachu w Brukseli. W piątek odbędzie się jej pożegnanie

Po krwawych zamachach w Brukseli Pani Janina przez kilka dni była poszukiwana przez swoją rodzinę. Przez cały ten czas jej bliscy wierzyli, że znajdzie się cała i zdrowa. Niestety, dziś już wiedzą, że szczęśliwego finału poszukiwań nie będzie. Kobieta zginęła w ataku terrorystycznym na stacji Maelbeek. Teraz, zdruzgotana rodzina może ją już tylko pożegnać… W piątek 1 kwietnia, w Brukseli odbędzie się nabożeństwo i ostatnie pożegnanie zmarłej.

Poszukiwania zaginionej Polki prowadziło stowarzyszenie „SOS Bruksela”. 23 marca przedstawiciele organizacji na swoim profilu na Facebooku napisali, że pani Janina w dniu zamachów ok. godziny 8.54 wyszła z biura. O 8.57 zadzwoniła do córki, która nie zdążyła odebrać jej telefonu. Potem udała się do metra, w którym o godzinie 9.11 doszło do zamachu. Wówczas kontakt z Polką się urwał.

Bliscy kobiety nie tracili jednak nadziei. Do końca wierzyli, że pani Janina przebywa w jednym ze szpitali w Brukseli. Niestety, 29 marca dotarła do nich tragiczna informacja. Belgijskie służby po przeprowadzonej identyfikacji potwierdziły ambasadzie RP, że wśród ofiar śmiertelnych jest obywatelka Polski. Rodzina z bólem serca przyjęła informację, że chodzi o panią Janinę. Dziś nie mogą zrobić już nic więcej, jak tylko ją pożegnać.

30 marca Radni Rady Miasta Węgrów uczcili minutą ciszy pamięć pani Janiny. – W Brukseli pracowała od wielu lat. To straszne, że musiała wsiąść akurat do tego pociągu. To był wielki szok dla wszystkich mieszkańców Węgrowa – powiedział jeden z radnych w rozmowie z Fakt24.

Stowarzyszenie „SOS Bruksela” poinformowało na swojej stronie, że uroczysta Msza Św. i pożegnanie pani Janiny odbędzie się w piątek 1 kwietnia, w Kościele Św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek w Brukseli. Następnie, ciało przewiezione zostanie do Polski. Pogrzeb ma się odbyć w Węgrowie na Podlasiu, skąd pochodziła zmarła.

W zeszłotygodniowych zamachach w Brukseli zginęły 32 osoby, a 340 zostało rannych. Poszkodowani zostali także trzej Polacy, którzy nadal przebywają w szpitalach w Belgii.

Polka ofiarą zamachu w Brukseli

Tydzień – tyle belgijskie służby potrzebowały, żeby zidentyfikować wszystkie osoby, które zginęły w brukselskim zamachu. Zarówno prokuratura, jak i MSZ potwierdzają, wśród zabitych jest Polka. To kolejna ofiara zbrodniczego działania Państwa Islamskiego. Od kiedy zaczęła się globalna wojna z terroryzmem, w zamachach islamskich radykałów zginęło 20 Polskich obywateli.

Mój komentarz:
Gdyby w Polsce obowiązywały zasady prawne SIStanu, to pierwszych 20 złapanych na naszej polskiej ziemi dżihadystów powinno zostać rozstrzelanych.

Janina zaginęła w rozwalonym metrze! Na liście zabitych jej nie ma…

 
61-letnia Polka w chwili wybuchu najprawdopodobniej była w pociągu metra 

Janina Panasiewicz ma 61 lat. W chwili, gdy doszło do wybuchu, najprawdopodobniej znajdowała się w pociągu metra. Jej nazwisko nie figuruje jednak na żadnej z list – ani wśród ofiar, ani wśród rannych. Zrozpaczona rodzina prosi wszystkie osoby, które mogły widzieć panią Janinę, o niezwłoczny kontakt. Jej znakami szczególnymi są blizny: na plecach oraz pooperacyjna w okolicach tarczycy. Apel zamieściło na Facebooku Stowarzyszenie SOS Bruksela

28 03 2016

https://www.youtube.com/watch?v=Q34WKDhFFCw
Troje Polaków rannych w Brukseli – Czy Polski rząd będzie się w ich imieniu domagał od UE wyrzucenia dżihadystów z Europy?! Czy Polska zażąda od Belgów zapewnienia bezpieczeństwa Polakom w tym „demokratycznym” kraju? Czy Francuzi, Niemcy i Szwedzi zapewnią wreszcie Polaków i pozostałych obywateli Unii Europejskiej, że przebywając na ich terytorium nie zostaną pozbawieni zdrowia, życia, nie zostaną zgwałceni, porwani, pobici, opluci bądź zwyczajnie zwyzywani od Białych Świń?
Czy Liga Muzułmańska w Polsce wypłaci rodzinie Polki zabitej w Belgii trojgu Polakom rannym w Brukseli dożywotnie odszkodowania?
Podziel się!