Polskie Radio Czwórka – Kultura słowiańska – zaginione dziedzictwo

Polskie Radio Czwórka – Kultura słowiańska – zaginione dziedzictwo

 

Audycja Macieja Szajkowskiego (R.U.T.A. – Kapela ze wsi Warszawa) w nocy 23 12 2015, godz. 0.00 – 2.00

1c76c04a-78a4-4770-bc33-df470195c4cc

http://www.polskieradio.pl/10/504/Artykul/1561109/

Muzyka, m.in. Trebunie Tutki, Żywiołak, Percival, Psio Crew, Orkiestra Św. Mikołaja, Sunday Pagans, Się Gra, Michał Zygmunt i inni. ZAPRASZAM!

Tytuł Kultura słowiańska – zaginione dziedzictwo
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis Dzięki grze „Wiedźmin” cały świat usłyszał o słowiańskiej mitologii. Dotąd jednak nawet my, Polacy, wiedzieliśmy o kulturze naszych przodków bardzo mało. A szkoda!

– Ze szkoły wynosimy wiedzę na temat słowiańszczyzny mniej więcej od X wieku, czyli od momentu chrztu Polski. Wygląda to tak, jakbyśmy wcześniej skakali po drzewach i nagle znajdowali się w pełni rozkwitu. Ale wykopaliska i genetyka podpowiadają nam, że mieszkamy nad Wisłą, Łabą, Odrą, Dnieprem i Dunajem od głębokiej starożytności. Jesteśmy nosicielami tej samej mutacji genetycznej R1a, którą miał człowiek 10 tys. lat p.n.e. – mówią pisarz Czesław Białczyński i popularyzator kultury słowiańskiej Piotr Kudrycki.

Goście audycji opowiadają także o pokrewieństwie Słowian i mieszkańców Persji, czyli starożytnego Iranu, słowiańskiej ekspansji na Wyspy Brytyjskie i naszym prastarym alfabecie runicznym do dziś owianym tajemnicą.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Data emisji: 23.11.2015

Godzina emisji: 00.00

mg/kd

Goście Czesław Białczyński (pisarz, autor serii „Mitologia słowiańskiej”) i Piotr Kudrycki (właściciel wydawnictwa Słowiańskie Słowo)
Podziel się!