Proste Rzeczy: Jak nie marnować jedzenia – parę sposobów na resztki.

Zapraszam na blog Proste Rzeczy: https://prosterzeczy.wordpress.com/

 

jedze1

  1. Chleb lekko wyschnięty, kliku dniowy – zrób grzankę francuską na śniadanie – kromkę chleba obtocz w rozbełtanym z mlekiem jajku i podsmaż na patelni. Jeśli lubisz śniadania na słodko- posyp cukrem pudrem lub polej miodem. Albo to i to – na bogato, a co!
  2. Czerstwa bułka – przygotuj mięso do burgerów – rozmoczoną w wodzie bułkę dodaj do mięsa mielonego z posiekaną cebulką i przyprawami(solą, pieprzem, utartą gorczycą). Burgera usmaż na patelni na rumiano i podawaj z dodatkami -kiszonym ogórkiem, burakiem, świeżą sałatą, czerwoną cebulą. W bułce lub solo.
  3. Chleb mocno wyschnięty – zrób grzanki do zupy lub sałatki Cezar – kromki chleba pokrój w kostkę, skrop oliwą i podsmaż na patelni tak, aby całkiem stwardniały
  4. Chleb twardy, wyschnięty na kość – ostatnia deska ratunku to bułka tarta – wrzuć do blendera pokruszony chleb i bułki – zmiksuj wszystko na drobne okruszki. Można zmieszać ze sobą różne rodzaje pieczywa. Domowa bułka tarta gotowa. Przechowuj w suchym miejscu w zamkniętym słoiku.

więcej:https://prosterzeczy.wordpress.com/2015/01/31/jak-nie-marnowac-jedzenia/

Podziel się!