Tum koło Łęczycy gdzie postawiono na wzgórzu w miejscu kąciny kolegiatę oraz sama Łęczyca z jej wzgórzem to święte Miejsca Wiary Przyrodzoney Słowian, którym poświęcono wiele energii aby je wpierw przechrzcić a następnie skatoliczyć. Poświęćmy im więc i my nieco uwagi by im z kolei przywrócić ich dawną pogańską moc i sławę, jako że jeszcze do niedawna znajdowały się tam wmurowane np. w kolegiatę dowody przeszłej wiary i to na tyle żywe że należy je łączyć z budowniczymi ostatniej wersji budynku i krzyża. Jak donosi nam Dwakruki, który nadesłał ten materiał faktograficzny i fotograficzny pogańskie znaki na budowlach znikają. Są zacierane z premedytacją przez katoproboszczy i klechów, którzy się tymi miejscami „czule opiekują” od jakiegoś czasu. Istnieje więc wielkie prawdopodobieństwo, że w Polsce w której nauka jest zdominowana przesz materialistów i katolików te ostatnie ślady pogańskiej kultury w ŁĘCZYCY CZY TUMIE ŁĘCZYCKIM WKRÓTCE ZAGINĄ.
Tum koło Łęczycy – podstawa krzyża
foto: Dwakruki – W Kolegiacie Tumskiej koło Łęczycy znajdują się dziwne freski, raczej nie widywane w żadnym innym kościele – są to postacie na kółkach ze skrzydłami jak u owadów
Postacie na kółkach – kółka są ośmioszprychowe – solarne – Swarożycowe i tworzą dwie ósemki – 88 – czyli stanowią liczbę bogów Żywiołów i Mocy = 88 – jest to jednocześnie Symbol Pełnia/Nieskończoność (odsyłam do lekcji 8).
Wydaje się że na szczycie mamy zarys Orła w Koronie czyli Ptaka Nieskończoności – Wostrogota – Symbol Światła Świata czyli Boga Bogów = 88
Na krzyżu widnieją za to równoramienne krzyże Podstawowego Zodiaku Pogańskiego, o którym także już tutaj pisaliśmy na naszym blogu w wielu artykułach, także poświęconych porównaniu Wiary Przyrodzoney Słowian z religiami naturalnymi Chin i Indii.
Dwakruki (relacjonuje): Osoba która nas tam zaprowadziła twierdzi że jest tam ważny czakram ziemi nie ujawniany oficjalnie . Moja znajoma twierdzi że była tam kilka lat wcześniej i na kolumnach widziała jakieś dziwne ryty ,jednocześnie przewodniczka zabraniała fotografowania z uwagi na niszczycielską właściwość flesza .Obecnie nikt nie zabrania fotografowania ale dziwne ryty zniknęły gdyż kolumny zostały oczyszczone. Ryty te ma ona w swych notatkach ( narysowała z pamięci zaraz po wizycie w tumie).
rysunki z pamięci
Głagolica symbolika ołtarza i wózek z Bronocic na Wazie z roku 3500 p.n.e.
Na samych murach kolegiaty w wielu miejscach były takie znaki jak ten w czerwonej obwiedni , otwory były wielkości 50 mm w takim rozstawie , wiele z nich było jakby zakorkowane odpowiednim kamiennym korkiem wetkniętym w otwór na zaprawę, w taki sposób jak stolarze sęki korkują
Znak na krzyżu – Porównanie z alfabetem etruskim
Symbole zacierane w Tumie Łęczyckim – koła ośmioszprychowe
Symbolika krzyża identyczna jak neolityczna z 3500 p.n.e. w literze z Wazy z Bronocic i do tego podwojona na szczycie krzyża po prawej.