„Dziki” – przepiękna opowieść dla dzieci już w sprzedaży! Słowo o tarnowskim konkursie dla dzieci na opowiadanie inspirowane Mitologią Słowian!

Dziki – przepiękna opowieść dla dzieci już w sprzedaży!

Pamiętacie nasz konkurs na ilustracje do „Dzikiego” i tę wspaniałą bajkę-niebajkę dla dzieci, którą publikowałem na moim blogu (znalazła się ona także w odcinkach w kwartalniku „Słowianić”)?Konkurs wygrała wtedy Urszula Przyłucka.

„Dziki” opowieść autorstwa P. Runiki (Joanna Kuruc), ilustrowana zestawem wspaniałych rysunków Urszuli Przyłuckiej-Miozga w jej opracowaniu graficznym, jest już w sprzedaży w Slovianskim Sklepiku: tutaj

 

dziki 1

dziki 4

dziki 2

dziki 3

dziki 5

W zeszłym roku, 2014, włączyliśmy się także pod szyldem Wydawnictwa Slovianskie Slovo w zorganizowany przez Wydawnictwo Ambaje i Dorotę Bałuszyńską-Srebro (autorkę i wydawcą bajek, w tym „Imira” na motywach mojej Mitologii Słowian „Stworze i zdusze”)  oraz Bibliotekę Pedagogiczną i Pałac Młodzieży w Tarnowie konkurs literacki na dla dzieci na opowiadanie. Zwycięzca otrzymał w nagrodę od Slovianskiego Slova tom „Stworzy i zduszy” z dedykacją autora, a opowiadania zostały wydane drukiem w Książce.

 

Konkurs Literacki „Książka” – rozdanie nagród

http://www.bpt.edu.pl/news.htm 

http://www.bpt.edu.pl/ksiazka/index.html

Dnia 15 października 2014 roku w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie miało miejsce uroczyste rozdanie nagród przyznanych w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży pt. „Książka” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną i Wydawnictwo „Ambaje”. Laureaci otrzymali dyplomy oraz opublikowane zbiory nagrodzonych opowiadań.

Nagrodę główną przyznano gimnazjaliście z Tarnowa Maciejowi Bednarenko. Otrzymał on przepiękne, bogato ilustrowane wydanie książki „Stworze i Zdusze” Czesława Białczyńskiego z osobistą dedykacją autora.

W Jury zasiadały:

Agata Abou Dan – Pałac Młodzieży w Tarnowie

Beata Kania i Bożena Bobulska – Biblioteka Pedagogiczna Tarnów

Dorota Bałuszyńska-Srebro- autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnym konkursie literackim, tym razem związanym ze światem mitologii słowiańskiej. Szczegóły konkursu zostaną opublikowane wkrótce na stronach Wydawnictwa Slovianskie Slovo, Biblioteki Pedagogicznej, Pałacu Młodzieży w Tarnowie i wydawnictwa „Ambaje”.

Konkurs ten ma szansę w roku 2015 uzyskać patronat Prezydenta miasta Tarnowa i będzie miał charakter ogólnopolski. Będziemy go współorganizować. Zamieścimy na naszym blogu w odpowiednim czasie ogłoszenie oraz regulamin tego konkursu. Będzie on otwarty dla wszystkich dzieci posługujących się językiem polskim, nie tylko z Polski, ale z całego świata.

Warto zwrócić uwagę na inne tytuły wydawane przez Slovianskie Slovo („Nowe przygody Baltazara Gąbki i jego Kompanii”) i Ambaje („Ostatni rycerz”). Oferta słowiańskiej literatury dla dzieci i młodzieży staje się  coraz szersza.Warto by nasze dzieci i wnuki rosły chowane w duchu słowiańskim, polskim, ale też w duchu poszanowania Przyrody i Matki Ziemi.

 

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Sztuka. Dodaj odnośnik do ulubionych.