Stanislav – Figurki z Nomoli (Afrykańskie tajemnice sprzed tysięcy lat)

Rzeźba wykonana przez człowieka czy naturalna formacja skalna? Na to pytanie próbował odpowiedzieć zamieszczony na tym blogu ponad miesiąc temu artykuł poświęcony tajemniczemu odkryciu znajdującemu się w środkowo- zachodniej Afryce:

 

https://bialczynski.pl/2014/08/25/niesamowite-zagadki-150-metrowy-posag-kobiety-w-mali-czy-naturalny-utwor-skalny/

 

mali-la-dame

http://www.foutapedia.org/prefectures/photos/mali-la-dame.jpg

Wszystkich którzy jeszcze tego tekstu nie przeczytali gorąco zachęcam do lektury a ja chciałbym skoncentrować sie teraz na odkryciach towarzyszących Damie z Mali- figurkach Nomoli.

 

Kamienne figurki zostały odkryte na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku w miejscach związanych z wydobyciem diamentów. Klaus Dona, znany tropiciel pradawnych tajemnic, twierdzi, że znajdowane były one na głębokości od 12 do nawet 50 metrów a ich wiek to od 2500 lat p.n.e. do nawet 17 000 lat p.n.e. Analizy wieku posążków miały być rzekomo przeprowadzone przez Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu. Oto kilka granitowych figurek:

 

1-2-nomolihttp://treborok.files.wordpress.com/2013/06/79kd.gif

 

 

 

Tutaj widzimy wspaniałe kamienne prace przedstawiające tajemniczą postać na słoniu, figurki są podobno bardzo ciężkie:

 

 

80kdhttp://treborok.files.wordpress.com/2013/06/80kd.jpg

 

 

Znaleziono również artefakty pokazujące ludzi z gadzimi głowami, trzymające w ręku coś w rodzaju garnka.:

 

81kdhttp://treborok.files.wordpress.com/2013/06/81kd.gif

 

 

Kolejne znaleziska to postaci ludzkie z bardzo dziwnymi twarzami:

 

nomoli figurkihttp://ufo-phenomenon2011.blogspot.com/2013/04/le-scoperte-straordinarie-del-professor.html

 

5-6-nomolihttp://mayaegitto.altervista.org/wp-content/uploads/2013/12/5-6-nomoli.jpg

 

 

Z kolejnym artefaktem związana jest przedziwna historia. Jej odkrywca, profesor Pitoni zauważył, że wydaje ona dziwny dźwięk więc prześwietlił posążek i znalazł w jego środku małą, czarną kulkę. Jej analiza wykazała (według pana Pitoniego) że jest ona wykonana ze stali chromowanej. Jest to o tyle ciekawe, że oficjalnie stal chromowaną wyprodukowano po raz pierwszy w Austrii na początku XX wieku. Poniżej zdjęcie tego artefaktu, posążek został otworzony po prześwietleniu rentgenowskim, wcześniej nie posiadał widocznego na zdjęciu otworu.

82kd

http://treborok.files.wordpress.com/2013/06/82kd.jpg

 

 

Niektóre z tych posągów są rzekomo przechowywane w muzeach w Londynie i Paryżu. Ponieważ jednak nie udało się dopasować ich do żadnej znanej afrykańskiej kultury trafiły do magazynów.

 

 

Podsumowując- mamy tutaj aż trzy tajemnice: 150-metrowy posąg, niebieski kamień z którego został wykonany oraz posążki. Jeśli datowanie ich na kilkanaście tysięcy lat p.n.e. jest prawidłowe oznacza to, że musimy zrewidować dotychczas uznawane za pewnik poglądy o początkach cywilizacji. Czy kiedykolwiek poznamy odpowiedź na pytanie kto jest autorem tych artefaktów i jaki był cel ich stworzenia?

Podziel się!