Polska i Cypr, czyli ciąg dalszy Wielkiej Zmiany – Jak okraść Polaków i Słoweńców?!

flaga_polska

ostatnia aktualizacja: 05 kwietnia 2013 – patrz na końcu artykułu

Jeśli komuś się zdawało, że Wielka Zmiana zatrzyma się, lub że przestanie o sobie dawać znać w sposób spektakularny, jeśli ktoś myślał że sprawy idą ku „lepszemu” (czyli ku uspokojeniu i błogiemu bezruchowi) a kryzys lada chwila zostanie zażegnany, ten srodze się zawiódł wraz z nadejściem Wiosny w dniach 20 – 26 marca 2013 roku.

Oto źródło kolejnych wstrząsów pojawiło się 2o marca na Cyprze, który po Islandii , Irlandii i Grecji okazuje się kolejnym bankrutem Eurolandu. Tym razem zastosowano tutaj jawnie grabieżczy scenariusz, polegający na kradzieży prywatnych pieniędzy powierzonych bankom przez zwykłych ludzi, którzy założyli na zasadzie gwarantowanej umowy depozyty finansowe w tamtejszych bankach. Okazuje się, że taka umowa nie zobowiązuje banksterów do niczego. Mogą oni po prostu zamknąć banki, jak w komunistycznym ZSRS, albo na „wycastrowanej” Kubie i tygodniami nie pozwalać ludziom korzystać z wypracowanych przez nich i opodatkowanych przez państwo oszczędności.

Po tych tygodniach zaś Eurobanksterzy mogą podjąć decyzję o kradzieży np 40% waszych pieniędzy, bo po prostu ich potrzebują. Na co?! Na łatanie dziur w budżecie, którym BAWILI SIĘ JAK DZIECI OSZUKUJĄC SWOICH WYBORCÓW.

flaga_polska

To cypryjskie doświadczenie, jak już kiedyś pisałem, nie ma korzeni wcale na Cyprze, lecz w Europie Środkowej, w Polsce i na Węgrzech. To stąd popłynęły pierwsze sygnały, że oszustwo na skalę państwa jest możliwe i opłacalne. To tutaj przetestowano scenariusz kradzieży majątku narodowego przez wąskie grupy (post-PZPR w Polsce), gospodarcze oszustwo na skalę państwa jakie zafundowali Węgrom tamtejsi socjaliści, kradzież oszczędności z funduszy emerytalnych z II filara Funduszy Prywatnych w Polsce w zeszłym roku. To tutaj bezsensownie przedłużono wiek emerytalny do 67 lat, przy 15% procentowej skali bezrobocia, która pozostawia bez pracy i zasiłku, czyli bez środków do życia, najwięcej ludzi młodych zaraz po studiach, i ludzi po 50-tce. To tutaj wprowadzono niewolnictwo – 40 lat pracy udokumentowanej umowami i składkami, do emerytury. To stąd wypędzono do nędznej pracy zagranicą 2 miliony młodych ludzi. To tutaj nastąpiła legalizacja na niespotykaną skalę umów śmieciowych. To tutaj planuje się obecnie kolejny zamach na resztki Funduszy Emerytalnych Prywatnych, na kwiecień i maj 2013 roku.

flaga_polska

Te przetestowane w Polsce i na Węgrzech rozwiązania stosuje się następnie w dawnych krajach „demokratycznych” takich jak Grecja czy Cypr, albo Portugalia i Hiszpania.

Ciekawe jest jak rozwinie się ta sytuacja, bo w Polsce 26 marca rozpoczął się Strajk Generalny, który na razie ma formę ostrzegawczą. Zgromadził jednak na starcie ponad 100 tysięcy ludzi w całym kraju, a będzie miał charakter kroczący, aż do ustąpienia obecnego rządu i spełnienia postulatów pracowniczych.  Szykuje się naprawdę gorąca wiosna.

Czy naprawdę myślicie, że wasze pieniądze w polskich bankach są bezpieczne? Przecież w ogóle nie ma już polskich banków! Prxzeież deficyt budżetowy nie przekroczyłw Polsce progu bezpieczeństwa tylko dzięki zamiataniu pod dywan dzięki manipulacjom Ministra finansów. naprawdę on ten próg już przekroczył. Skoro można ukraść wasze oszczędności z prywatnych rachunków w Funduszach Emerytalnych, to dlaczego nie można by ich było ukraść prosto z waszych kont i portfeli?!

flaga_polska

Czy Polska stanie się znów pionierem kolejnych rozwiązań w sferze społecznej dla innych krajów Europy? Ciekaw jestem co się wydarzy wiosną w Niemczech, które już od roku posiadają zapasy na nowo wydrukowanych marek niemieckich, i które mają zamiar wprowadzić je w obieg zaraz po upadku euro.

Kto ma nadzieję, że ten ruch Wielkiej Zmiany się gdzieś zatrzyma, że się rozmyje, że straci impet, że utknie, ten jest w błędzie. Nie ma powrotu do pozornego spokoju z jakim ludzie znosili grabieżczą politykę rządu i jego budżetowe manipulacje.

Obydwa te zjawiska – polski strajk generalny i cypryjska kradzież prywatnych pieniędzy z kont bankowych są sygnałami Wielkiej Zmiany – przyznacie że czegoś takiego nie widzieliście. Ja pamiętam podobny początek wiosny i rozwój wydarzeń z roku 1980. To było 33 lata temu, kiedy wielu z was nie było jeszcze na świecie, lub byliście jeszcze małymi dziećmi.

Nadszedł Czas Młodego Pokolenia, czas zerwania neokolonialnych pęt i czas przywrócenia sprawiedliwości społecznej w Polsce.

flaga_polska

Niebezpieczny precedens w UE? Szymański: to paliwo do buntu

onet.pl 26.03 2013

– Ten precedens to ostrzeżenie dla obywateli i państw członkowskich Unii Europejskiej. Oznacza on, że restrukturyzacja banków, w tym de facto opodatkowanie, będzie mogło być nałożone poza kontrolą parlamentu – mówi Konrad Szymański, komentując próby rozwiązania kryzysu finansowego na Cyprze. – Poziom stresu wszystkich właścicieli depozytów w euro zapewne wzrósł – dodaje w rozmowie z Onetem eurodeputowany PiS.

Fot. PAP/EPA

Fot. PAP/EPA

Sytuacja na dotkniętym kryzysem finansowym Cyprze pozostaje napięta od tygodnia. Tamtejszy rząd zrezygnował wprawdzie z opodatkowania wszystkich depozytów, ale „plan naprawczy” pod auspicjami Unii Europejskiej nadal budzi kontrowersje. W trakcie negocjacji ustalono, że koszty pożyczki wezmą na siebie udziałowcy oraz właściciele depozytów powyżej 100 tys. euro w dwóch największych cypryjskich bankach, z których jeden zostanie następnie zlikwidowany.

„Cypryjski precedens to ostrzeżenie”

REKLAMA

Konrad Szymański twierdzi, że w kryzysie cypryjskim „nie ma dobrych rozwiązań”. – To rozwiązanie jest tylko mniej złe. Daje trochę czasu i trochę spokoju, ale nie likwiduje problemu, jakim jest utrata konkurencyjności Cypru i niezdolność do obsługi swego rosnącego długu – podkreśla eurodeputowany PiS w rozmowie z Onetem. Jak tłumaczy, dług będzie mimo wszystko rósł, tylko wolniej, a Cypr będzie „na permanentnej kroplówce”.

Polski polityk zastanawia się także, czy Cypr, z powodu „ostrej kontroli przepływu kapitału” używa jeszcze „tego samego pieniądza”, co reszta państw eurostrefy. Co gorsza, w jego opinii, „rozmiar bezrobocia i demokratyczne ułomności tych decyzji będą paliwem dla społecznego buntu”.

– Cypryjski precedens pozostaje jednak ostrzeżeniem dla strefy euro, że restrukturyzacja banków pod dyktando Europejskiego Banku Centralnego i Niemiec może być przeprowadzona poza kontrolą parlamentu. Poziom stresu wszystkich właścicieli depozytów w euro zapewne wzrósł – ocenia Szymański. Polityk zwraca jednak uwagę, że plan restrukturyzacji Cypru został „narzucony przy użyciu prawnego tricku”, który pozwolił na jej przeprowadzenie bez dodatkowych głosowań, doszło także do upolitycznienia roli Europejskiego Banku Centralnego.

„Takie decyzje się mszczą”

– Po pierwszym głosowaniu w cypryjskim parlamencie, kiedy to nie znalazł się ani jeden poseł, który popierał pierwszą wersję kuracji, trudno się temu dziwić. Jednak takie decyzje się mszczą. Strefa euro politycznie trzeszczy, przynajmniej na Południu. Będziemy się o tym przekonywali przy okazji kolejnych wyborów, jak we Włoszech – ostrzega polski polityk.

Od kilku dni Rosja naciska na to uwzględnienie jej propozycji w zakresie restrukturyzacji cypryjskiego długu; wynika to z faktu, że w tamtejszych bankach Rosjanie trzymają ponad 20 mld euro. Według Szymańskiego, Moskwa uznaje Cypr za swoje „boczne drzwi” do wspólnego rynku UE.

– Jej obywatele dziś tracą, więc trudno się dziwić, że rosyjski rząd chce wzmocnić swoją pozycję w tym procesie. Rosja będzie grała prolongatą spłaty 2,5 mld euro kredytu, jaki został Cyprowi udzielony wcześniej oraz możliwością pozbycia się swoich rezerw w euro – tłumaczy euro poseł PiS. Jak dodaje, „nie jest to na szczęście problem Polski”, ponieważ nasz kraj nie jest członkiem strefy euro.

(PG)

flaga_polskaStrajk generalny na Śląsku! 26 marca 2013 czeka nas paraliż

 

Związkowcy z Solidarności zdecydowali, że 26 marca 2013 pomiędzy godziną 6.00 a 10.00 przeprowadzony zostanie strajk generalny.

 

Strajk na Śląsku 26 marca 2013 roku.

Aktualizacja 25 marca.

Podczas strajku generalnego na Śląsku nie będą jeździć tramwaje. Między godziną 3:15 a 4:15 na trasy nie wyjedzie w sumie 49 pociągów , a tym samym nie zrealizowanych zostanie 79 kursów.


W zakładach pracy, których załogi poparły tę formę protestu, będą strajkować we wtorek przez dwie godziny. – Godziny strajku są uzależnione m.in. od tego, w jakim systemie pracują dane zakłady i od specyfiki poszczególnych branż. W większości zakładów przemysłowych akcja strajkowa potrwa od godz. 6.00 do 8.00, ale np. na kolei czy w oświacie od 8.00 do 10.00 – poinformował w komunikacie Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Jak zapowiadają związkowcy strajkować będą pracownicy blisko 600 zakładów, w tym szpitali, szkół i komunikacji miejskiej.

Całe szczęście związkowcy z Solidarności zwracają uwagę na mieszkańców regionu. Mając na uwadze dojazdy do szkoły, pracy lub na uczelnie, strajk w komunikacji miejskiej zacznie się wraz z pierwszą zmianą, a zakończy około godziny 6.00. Kolejarze będą strajkować między 8.00 a 10.00.

– Apelujemy do wszystkich pracowników, wszystkich mieszkańców naszego regionu o wsparcie naszej akcji. Łączą nas wspólne cele. Ochrona przemysłu i miejsc pracy na Śląsku i w Zagłębiu, obrona regionu przed społeczną i gospodarczą degradacją, walka z nadużywaniem  umów śmieciowych i walka o sprawiedliwy system emerytalny, dążenie do naprawy systemu opieki zdrowotnej w naszym regionie oraz właściwego finansowania systemu szkolnictwa – czytamy w komunikacie związkowców.

Związkowcy z Opolszczyzny poprą strajk generalny na Śląsku

Dodano: 25 marca 2013, 16:36 Autor: Edh

We wtorek w godz. 12.00 – 13.00 pod opolskim urzędem wojewódzkim związkowcy organizują pikietę popierającą strajk na Śląsku.

 

 

 

Organizuje ją opolska „Solidarność”. Będą w niej uczestniczyć także inne organizacje związkowe.

Protestujący oczekują od rządu wycofania się z niekorzystnych dla pracowników zmian w Kodeksie pracy (chodzi m.in. o elastyczny czas pracy, który zdaniem związkowców spowoduje wykorzystywanie pracowników), uchwalenia przez Sejm ustaw ograniczających stosowanie tzw. umów śmieciowych oraz zaniechania likwidacji wcześniejszych emerytur dla pracowników zatrudnionych w warunkach szczególnych i szczególnym charakterze.

– Domagamy się także zaprzestania likwidacji szkół i ukrócenia przerzucania finansowania szkolnictwa publicznego na samorząd. Żądamy też stworzenia systemu ulg i regulacji dla przedsiębiorstw utrzymujących zatrudnienie w okresie przestoju produkcyjnego – wymienia Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego opolskiej „S” i zachęca wszystkich popierających te żądania do przyłączenia się do pikiety.

Szczecin: Strajk solidarnościowy ze Śląskiem

Dodano: 25 marca 2013, 15:00 Autor: Marek Rudnicki, marek.rudnicki@mediaregionalne.pl

Jutro pod urzędem wojewódzkim o godzinie 10 rozpocznie się pikieta w sprawie poparcia strajku generalnego w regionie śląsko-dąbrowskim. Docelowy cel: odwołanie rządu i samorozwiązanie parlamentu.

Jutrzejsza demonstracja jest na razie tylko wyrazem poparcia dla strajku generalnego na Śląsku. Wojewodzie zostaną wręczone postulaty Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Te, których niespełnienie przez rząd było powodem ogłoszenia strajku.

– Postulaty nie dotyczyły jednego regionu, a wszystkich pracujących – mówi Mieczysław Jurek, przewodniczący zarządu regionu zachodniopomorskiego Solidarności. – Chodziło o wycofanie niekorzystnych dla pracowników zmian w kodeksie pracy, uchwalenie przez Sejm ustaw ograniczających stosowanie tzw. umów śmieciowych, zaniechanie likwidacji rozwiązań emerytalnych przysługujących pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnych i szczególnym charakterze.

Ponadto w postulatach znalazło się żądanie zaprzestania likwidacji szkół i przerzucania finansowania szkolnictwa publicznego na samorządy, a także stworzenie osłonowego systemu regulacji finansowych oraz ulg podatkowych dla przedsiębiorstw, które utrzymują zatrudnienie w okresie niezawinionego przestoju produkcyjnego.

Dodatkowo zachodniopomorska Solidarność dołoży jeszcze nie spełnione do dziś 4 własne postulaty, które wysunęła 17 grudnia ub.r. Chodzi o brak realizacji porozumień z rolnikami, specjalnego programu rządowego dla naszego regionu, a także programu rewitalizacji przemysłu stoczniowego oraz żądanie zachowania podmiotowości elektrowni Dolnej Odry.

Akcje solidarnościowe 26 marca:

– Białystok, Podlaski Urząd Wojewódzki (u. Mickiewicza 3), godz. 13.30

– Bielsko-Biała, Plac Chrobrego, godz. 15.00

– Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki (ul. Jagiellońska 3), godz. 14.00

– Gdańsk, Pomorski Urząd Wojewódzki (ul. Okopowa 21/27), godz. 9.00

– Gorzów Wielkopolski, Lubuski Urząd Wojewódzki (ul. Kazimierza Jagiellończyka 8), godz. 12.00

– Jastrzębie-Zdrój, Biuro Terenowe Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” (ul. Zielona 16a), godz. 8.00

– Katowice, Śląski Urząd Wojewódzki (ul. Jagiellońska 25), godz. 9.00

– Kielce, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki (al. IX Wieków Kielc 3), godz. 9.00

– Kraków, Małopolski Urząd Wojewódzki (ul. Basztowa 22), godz. 9.00

– Lublin, Plac Łokietka, godz. 15.45 (potem przemarsz pod Lubelski Urząd Wojewódzki na ul. Spokojnej 4)

– Łódź, Łódzki Urząd Wojewódzki (ul. Piotrkowska 104), godz. 15.30

– Olsztyn, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki (ul. Emilii Plater 1), godz. 9.00

– Opole, Opolski Urząd Wojewódzki (ul. Piastowska 14), godz. 12.00

– Poznań, Wielkopolski Urząd Wojewódzki (al. Niepodległości 16/18), godz. 10.00

– Rybnik, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 (ul. Energetyków 46), godz. 9.00

– Rzeszów, Podkarpacki Urząd Wojewódzki (ul. Grunwaldzka 15), godz. 13.30

– Siemianowice Śląskie, Urząd Miasta (ul. Jana Pawła II 10), godz. 9.00

– Sosnowiec, Plac Stulecia („Patelnia”), godz. 9.00

– Szczecin, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki (ul. Wały Chrobrego 4), godz. 10.00

– Świętochłowice, pod dyrekcją Arcelor Mittal (ul. Metalowców 5), godz. 9.00

– Warszawa, Mazowiecki Urząd Wojewódzki (pl. Bankowy 3/5), godz. 9.00

– Wrocław, Dolnośląski Urząd Wojewódzki (pl. Powstańców Warszawy 1), godz. 12.00

– Zielona Góra, Lubuski Urząd Marszałkowski (ul. Podgórna 7), godz. 9.30

flaga_polska

cypr1

cypr2

cypr3

OFE do likwidacji

Mastalerek na blogu: OFE największy przekręt III RP

35 minut temu

Pomysł izby towarzystw emerytalnych, aby emerytury z OFE wypłacać czasowo, np. tylko przez 10 lat, wywołał polityczną burzę. – OFE to jedno z największych oszustw III RP (…). Stracą miliony Polaków, zarobi kilku cwaniaków.

Czy Jerzy Buzek przeprosi Polaków za to wielkie oszustwo? – pisze na swoim blogu w Onecie Marcin Mastalerek z PiS.

Pomysł skrytykowały praktycznie wszystkie partie obecne w Sejmie, łącznie z rządzącą PO i PSL. Dość ostro wypowiedział się na ten temat Marcin Mastalerek z PiS. Jego partia jest za tym, aby wpłaty do OFE były dobrowolne. Podobnie uważa PSL.

Zdaniem Mastalerka, OFE wpisuje się w szereg afer III RP, takich jak np. afera FOZZ.

– Dzisiaj mamy do czynienia znowu z próbą wielkiego przekrętu. Mam tutaj na myśli funkcjonowanie Otwartych Funduszy Emerytalnych i ostatnie propozycje płynące od nich. Kilkanaście lat temu gdy wprowadzano reformę Polacy byli oszukiwani wizją świetlanej przyszłości na emeryturze – pisze polityk PiS.

Mastalerek w ostrych słowach krytykuje propozycję izby. – Przechodzący na emeryturę w wieku 67 lat, (taki wiek emerytalny zakłada reforma przeforsowana przez rząd Donalda Tuska) otrzymywaliby świadczenia emerytalne przez około 16 lat. Łatwo policzyć, że otrzymywaliby je do 83 roku życia. A co potem? Radź sobie Polaku sam, zdają się mówić przedstawiciele OFE – stwierdza poseł.

Zamiast takich rozwiązań, Mastalerek proponuje, aby cofnąć całą reformę emerytalną, a Polacy mieli wybór lokowania swoich składek w państwowym ZUS-ie „czy chcą grać w ruletkę i powierzać swoje składki hazardzistom z OFE”.

Poseł wskazuje także, komu mamy „dziękować” za OFE. – Warto przypomnieć, kto był premierem, który wprowadzał tzw. reformę emerytalną. Był nim Jerzy Buzek, obecnie prominentny polityk rządzącej Platformy Obywatelskiej. Jej znak eksportowy. OFE to jedno z największych oszustw III RP, kolejny z serii wielkich przekrętów na gigantyczną kasę, za który mają zapłacić miliony Polaków. Stracą miliony Polaków, zarobi kilku cwaniaków. Czy Jerzy Buzek przeprosi Polaków za to wielkie oszustwo? – pyta się polityk i od razu dodaje, że Buzek nie musi się martwić o swoją emeryturę, bo tę ma zapewnioną po zasiadaniu w PE.

– Czy następca Jerzego Buzka i jego kolega partyjny Donald Tusk ulegnie silnemu lobby towarzystw emerytalnych. A może Donald Tusk wymyśli, że trzeba wydłużyć wiek emerytalny do 83 lat. To zapewne spodobałoby się ludziom z OFE – dodaje Marcin Mastalerek.

Propozycja zmian w OFE

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych zaproponowała niedawno, by emerytury z OFE były wypłacane w formie tzw. wypłaty programowanej w miesięcznych ratach przez określony z góry czas. Wysokość emerytury wynikałaby z podzielenia sumy oszczędności zgromadzonych na koncie w OFE i liczby miesięcy tzw. przeciętnego dalszego trwania życia osoby w wieku emerytalnym. Na przykład dla osoby w wieku 67 lat przeciętny wiek trwania życia wynosi 192,1 miesięcy, czyli około 16 lat. Tak długo OFE wypłacałyby emeryturę.

Zgodnie z propozycję IGTE klient OFE mógłby jednak zdecydować, by emeryturę wypłacać krócej, ale nie krócej niż 10 lat. W przypadku śmierci członka funduszu w trakcie pobierania wypłaty programowej, jego środki podlegałyby dziedziczeniu. Aby zabezpieczyć przyszłych emerytów przed spadkiem wartości ich portfela, na pięć lat przed wiekiem emerytalnym ich oszczędności byłyby przenoszone do funduszu ochrony kapitału. Poziom inwestycji w akcje nie mógłby przekraczać w nim 15 proc.

Czy Banksterzy „kupili” Jerzego Buzka i kilku innych np. z Unii Wolności?

To jest pytanie retoryczne!

30 marca 2013 – Na Wielkanoc dalszy ciąg Wojny Ekonomicznej – Jaka będzie odpowiedź Rosji?

Włączam tekst nadesłany przez Zprowokowanego do artykułu ponieważ sytuacja rozwija się dynamicznie z godziny na godzinę. Za chwilę, banksterskie banki Zachodnie stracą w ogóle rosyjskie aktywa.

http://gazetawarszawska.com/2013/03/25/cypr-wstepnie-straty-rosji-szacowane-na-139-mld-us/

Cypr: Wstępnie straty Rosji szacowane na 139 mld US $
By KSC on 25/03/2013 in Judaizm i islam

Uzgodniono program ratunkowy dla Cypru. Wstępnie straty Rosji szacowane na 139 mld US $Ministrowie finansów strefy euro uzgodnili w nocy z niedzieli na poniedziałek warunki programu pomocy dla zagrożonego bankructwem Cypru. Przewiduje on likwidację jednego z największych banków, Laiki, ze stratami udziałowców i właścicieli dużych depozytów. W wyniku kryzysu na Cyprze Rosji „uciekło” 139 mil. Dolarów.http://www.wnp.pl/wiadomosci/193588.html

Po kryzysie na Cyprze z Rosji „uciekło” 139 mld dol.

W konsekwencji powyższego, w czwartek w dniu 21.03.2013 roku premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że Rosja może stworzyć własne raje podatkowe – na Sachalinie lub na Kurylach na rosyjskim Dalekim Wschodzie. – Jeśli nas wszędzie ścigają, to pora wrócić do tematu stworzenia własnych rajów podatkowych na terenie Rosji, w specjalnych jurysdykcjach, gdzie będą specjalne przepisy podatkowe – stwierdził Miedwiediew.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896.13622321.Po kryzysie na Cyprze z Rosji ucieklo 139 mld dol .html

Prezydent Władimir Putin nakazał podjąć wszystkie rosyjskie pieniądze z zachodnich banków.

“Hvilya” 23/03/2013 23:43

Prezydent Rosji Władimir Putin rosyjskiemu MSZ dał tajną informację skierowaną do wszystkich rosyjskich ambasad z żądaniem poinformowania obywateli i przedsiębiorstw o konieczności usunięcia wszystkich funduszy z zachodnich banków. Poinformowano przez cypryjskich edition Incyprus. Przedstawiciel strony – w piątek widział jeden z wielu newsletterów, które zostały rozesłane z MSZ FR do ambasad na całym świece, aby wycofywać swoje aktywa z zachodnich banków i instytucji finansowych, “natychmiast”. Z uwagi na obawy Kremla, że Unia Europejska i Stany Zjednoczone przygotowują się do wielkiej kradzieży prywatnego bogactwa w historii nowożytnej.

http://hvylya.org/news/exclusive/putin-dal-ukazanie-zabirat-vse-rossiyskie-dengi-iz-

zapadnyih-bankov.html

Aneks:

Jesienią 2012 roku na biurko Bundeskanceleriny Angelii Merkel trafił raport niemieckiego wywiadu BND, dotyczący pieniędzy rosyjskich grup biznesowych – osób pranych na Cyprze. Szacował on, że w cypryjskich bankach znajduje się 26 mld euro wyprowadzonych z Rosji przez biznesmenów rosyjskich. Dla porównania: PKB Cypru to zaledwie 17 mld euro. (Agencja Moodys twierdzi natomiast, że z końcem 2012 r. rosyjskie depozyty w cypryjskich bankach wynosiły 31 mld USD, z czego 12 mld uSd przypadało na banki z Rosji, a 19 mld USD na osoby prywatne i spółki.). Pieniądze te, jak i firmy, były niejako zalegalizowanym koniem trojańskim w krwioobiegu finansów europejskich. Okazuje się więc, że Cypr był wygodną platformą prowadzącą do robienia interesów z UE dla biznesmenów z samej Rosji jak też z byłego ZSRR. Ponadto faktem jest, że Cypr stanowi niezmiernie ważne strategicznie ogniwo geopolityczne pozwalające na pełną kontrole nad wybrzeżami Bliskiego Wschodu. Cypr leży dokładnie naprzeciw wybrzeży Syrii i jedynej istniejącej tam do dnia dzisiejszego rosyjskiej bazy marynarki wojennej w Tartusie. Jednocześnie Cypr od północy graniczy z Turcją, która jest stroną w konflikcie syryjskiej wojny domowej. Od południowego wschodu zaś w zasięgu cypryjskiego oddziaływania znajduje się Liban, który również aktywnie uczestniczy w wojnie domowej toczącej się w Syrii. Zaś od południa kontroluje obszar wschodniej części Morza Śródziemnego, gdzie znajdują się wybrzeża Izraela, Autonomii Palestyńskiej i Strefy Gazy, tym sposobem trzymając je w szachu.Stąd też Bruksela i Berlin na zlecenie płynące z USA niszczą ten geopolityczny układ gospodarczy. Jednocześnie rabując cypryjskie banki. Jest to klasyczne działanie łączenia przyjemnego z pożytecznym. Ten, kto będzie kontrolował Cypr, ten również będzie miał pod kontrolą cały obszar zachodniej części Bliskiego Wschodu. Właśnie o to, – o czym piszę powyżej, toczy się obecnie ta gra wobec Cypru.

flaga_polska04 04 Polska  a Cypr

Na Cyprze przynajmniej minister skarbu podał się wczoraj do dymisji w Polsce nawet tego nie ma się co spodziewać. Nic dziwnego skoro polski rząd ma potężnego sojusznika w sutannach.

Jestem zbulwersowany nawoływaniem Kościoła Katolickiego do zaprzestania protestów społecznych w Polsce. Myślałem, że ten czas kiedy kościół grzmiał na KOR i inne demokratyczne organizacje, które chciały wyzwolić Polaków z sowieckiego jarzma, żeby się zmitygowały i nie prowadziły do warcholskiego rozlewu krwi, już się definitywnie skończył i Kościół przystroił się raz na zawsze w piórka obrońcy narodu. Tymczasem arcybiskup Skworc daje swoje  przyzwolenie na dalsze deptanie praw narodu do sprawiedliwości społecznej przez rządzących . Oto potwierdza się raz jeszcze, po której stronie stoją Czarni – razem z Czerwonymi i Różowymi. Oczywiście kościół zjamuje stałe miejsce strategiczne po stronie Posiadaczy, po stronie Panów. Takie jest jego ulokowanie w Systemie Pan -Niewolnik.

Kościół Polski ręka w rękę z Nierządem Polskim.

cypr3

A oto inny tekst z dnia dzisiejszego 03 04 2013, który jasno pokazuje, w jakim miejscu , postępując  w Europie konsekwentnie od dziesiątków lat tak jak to opisaliśmy powyżej, znalazł się obecnie Kościół i cała wiara chrześcijańska.  Czy może być inaczej skoro do wyjaśnienia liturgii kościelnej potrzeba specjalnego słownika, bo ludzie nie rozumieją co księża mówią do nich podczas mszy? Taki sam słownik jest potrzebny niewątpliwie, aby wyjaśnić oportunistyczną postawę kościoła i jego serwilizm wobec rządzących czy to w czasie II Wojny Światowej, czy w erze dyktatur w Ameryce Łacińskiej, czy w czasach komunistycznych rządów w Polsce.

cypr4

Czekamy aż 100% dzieci będzie się rodzić z jak najbardziej PRAWEGO, naturalnego (przyrodzonego) łoża, które jest nieprawym łożem według kościołów chrześcijańskich. Czekamy na te 100% niebawem w Polsce. Wiara Przyrody jak najbardziej pochwala ten sposób rozumowania ludzi wierzących – Ich Wiara jest ich prywatną sprawą, nie potrzeba im żadnych pośredników do kontaktów z bogiem i sankcjonowania przed bogiem ich prywatnych wyborów życiowych, a kabza kościoła nie powinna być nabijana ceremoniałami ślubów, chrztów noworodków i innymi pretekstami do golenia wiernych.

Ciekawe czy kościół ogłosi, że długa zima jest karą za bezbożność Europejczyków, czy też jest może nagrodą dla Kościoła, za wybór na papieża jezuity, przedstawiciela inkwizytorskiego zakonu morderców, który jest winien zagłady cywilizacji Inków, który przyzwalał i przyklaskiwał szwadronom śmierci w Hiszpanii, Chile i Argentynie na ich działalność, który doprowadził do Rozbiorów Polski.

Ta długa zima jest w każdym razie sygnałem niewątpliwej Wielkiej Zmiany. Nie pamiętacie takiej zimy, prawda? Ja też nie pamiętam.

 

flaga_polska

5 kwietnia – Czyli jak okraść Polaków i Słoweńców!

Następni w kolejce do okradzenia są Słoweńcy i Polacy. Cytujemy naszą “ulubioną” Gazetę Codzienną, która jednakowoż czasami, gdy jej nie zaćmi coś ideologicznie, widzi to czego inne media nie widzą.

cypr7

Tak jak pisaliśmy już wcześniej, niech nikogo nie zmyli źródło inicjatywy kradzieży, prywatnych i opodatkowanych już wielokrotnie przez Państwo Polskie pieniędzy z OFE, które miały młodemu pokoleniu Polaków zapewnić emerytalny Raj na Ziemi. Teraz mówi się im tą samą starą śpiewkę, nuci się im ją wręcz pełnym słodyczy głosem nowego tercetu Czerwone Zawracanie Gitary (skład: Tusk – gitara prowadząca, Rostowski – frontmen, organki ustne i inne instrumenty finansowe, Piechociński – na basach).  Rząd Polski łata dziurę tak samo jak Cypryjski – prywatnymi pieniędzmi okradanych w świetle kamer i jupiterów obywateli.

To się nazywa polskie poszanowanie dla własności prywatnej. No ale skoro można było trzymać i trzyma sie nadal w prywatnych kamienicach lokatorów przymusowych z nadania PZPR po 1945 roku, skoro można było nie oddać właścicielom pieniędzy za majątek rozgrabiony w czasach PRL ani nie oddać tego majątku w jakim by on nie był stanie, to można wejść na prywatne konta w prywatnych Funduszach Emerytalnych i zabrać stamtąd bezkarnie co się chce.

Ja się tak tylko zastanawiam co robi całe to wszawe telewizyjne dziennikarstwo?! Czy oni myślą że rząd nie pojedzie po ich oszczędnościach i ich składkach emerytalnych? Czy może tak bardzo są uzależnieni od pracodawcy i tak się boją stracić pracę,. że realizują bez słowa sprzeciwu kłamliwą propagandę i sprzedają wyłącznie brutalnie ocenzurowane treści, jakich żądają od nich ich pracodawcy z TVN, Polsatu i TVP?!

Przecież wy kochane Lemingi Dziennikarskie stracicie najwięcej, więcej niż ci którzy nie maja nic do stracenia bo pracują od dziesięcioleci na czarno, szaro albo na śmieciowo!

cypr6

Podziel się!