Góra Twarzy z Labiryntu Cydonii na Marsie

Na Marsie w Labiryncie Cydonii leży Góra Twarzy, którą nazwano tak z racji jej teleskopowego wizerunku. Na podstawie tego wizerunku snuto przez wiele lat przypuszczenia co do przesłania jakie pozostawili nam przodkowie z Kosmosu.

0 Góra TwarzyGóra Twarzy w oku teleskopu

Niestety tę piękną baśń rozwiały loty stacji kosmicznych w pobliże Marsa, podobnie jak wcześniej udoskonalenie obserwacji i przejście z lunet na teleskopy zburzyło inne romantyczne marzenie i baśń o Kanałach Marsjańskich oraz naszych pobratymcach z Marsa.

0 Twarz 2

To niestety nie jest rzeźba, tylko formacja naturalna.

0 twarz 3

Więc nadal jesteśmy sami.

A poniżej olbrzymie powiększenie dostępne po kliknięciu:

Astronomy Picture of the Day

Discover the cosmos! Each day a different image or photograph of our fascinating universe is featured, along with a brief explanation written by a professional astronomer.

2006 September 26

Mars Express: Return to Cydonia
Credit: G. Neukum (FU Berlin) et al., Mars Express, DLR Explanation: The unusual stone mesas of the Cydonia region on Mars are quite striking in appearance. Last week, the Mars Express project released a new close-up image of a portion of the Cydonia region on Mars. This new image, taken by the robotic Mars Express spacecraft now orbiting Mars, shows an area about 90 kilometers wide. In the far lower right of the above image, a particularly picturesque mesa can be seen as the upper right of the two mesas visible there. This mesa, when lit from just the right sun angle, can appear similar to a human face and became famous as the Face on Mars in 1976 Viking orbiter images. Better images show it to be just an interesting mesa. Such complex looking landforms in the Cydonia region are thought to be the result of landslides and erosion of the ancient.

Wciąż jednak pojawiają się masowo następujące teksty:


Rejon Cydonii – planeta Mars

 

Zdjęcie po lewej – widoczna w prawym górnym rogu twarz ma wymiary 2 km na 1,5 km, tak że te piramidy w dolnej części fotografii też muszą być niemałe. 41 równoleżnik Marsa przechodzi pod brodą owej twarzy – a 29 równoleżnik Ziemi po dziś dzień przebiega przez Sfinksa w Egipcie, gdzie piramidy są rozmieszczone względem siebie podobnie, jak te tutaj, co rozrysował m.in. były konsultant NASA Richard Hoagland, który ma w Stanach jak gdyby patent na te ruiny na Marsie – wydawał książki już na początku lat 90-tych, potem narobił filmów… NASA ściemnia i na każdym kolejnym zdjęciu wydawali tę twarz coraz bardziej zniekształconą, tu poniżej widzimy chyba jakiś pośredni etap tego procesu „przybliżania ludzkości do prawdy” – przy czym nie jest to w ogóle zdjęcie, ale komputerowa symulacja 3D z obrazu 2D; jednak podobno na prawidłowo rozszerzonym obrazie z oryginalnej fotografii sondy Viking z 1976 r. (potem uznano ten region za „mało ciekawy”…) powinno być widać nawet, że w oczach są jakieś czarne kule, czy coś w tym stylu. Kilka poważnych osób z kręgów ‚Project Camelot’ twierdzi, że widziało zdjęcia astronautów w skafandrach machających do obiektywu na tle tych piramid; ktoś inny donosi, że DNA pobrane z ludzkich szkieletów znalezionych w pobliskich ruinach wykazało podobieństwo do DNA …członków tajnego stowarzyszenia „Skull & Bones”. Według Philipa Corso Jr. cywilizacja na Marsie to byliśmy my z przyszłości; jednak wszystkie inne źródła podają, że to byli uchodźcy z konstelacji Lutni i Wegi, a ich cywilizację zniszczono kometą, która wytrąciła Marsa z orbity pozwalającej na istnienie atmosfery, przesuwając go bliżej Słońca i zmuszając mieszkańców do przeniesienia się pod powierzchnię, a w dalszej kolejności na Ziemię. Przy czym to może się nawzajem nie wykluczać, skoro pętla czasu to taki jak gdyby obwarzanek albo płyta CD, gdzie łatwo można przeskoczyć np. ze ścieżki 17 na 3. W Stanach mają taki program radiowy „Coast to Coast”, którego niekiedy słucha 10 mln ludzi, zwykle 4,5 mln (drugi wynik w kraju po „Rush” i pierwszy w kategorii „słuchaczo-godzin”) – oni tam całą noc potrafią nawijać o takich sprawach albo konkretnie o różnych typach obcych, czy np. o programie Montauk albo eksperymencie Filadelfia, a nawet o hybrydach Szarych z ludźmi, przeżywających stresy i wzruszenia, gdy próbują znaleźć sobie miejsce w naszym społeczeństwie – np. historia pewnej dziewczyny, która nawet po domu chodziła zawsze w kapeluszu albo czepku, okularach przeciwsłonecznych i długim rękawie, kiedy do jej niewidomej współlokatorki przyjeżdżała mama – a ich wspólne mieszkanie zaaranżowało wojsko… Co ciekawe, program ten jest do pewnego stopnia powiązany z rządem i wiedzą o tym plus minus wszyscy, ale to już inna historia. A wracając do Marsa, ciekawostka sprzed paru lat – coś, co wygląda jak postać, na zdjęciu wykonanym przez sondę Spirit – tutaj (2 min.)  Al Bielek o eksploracji Marsa i znajdujących się tam od lat 60-tych tajnych bazach (wideo, napisy pl) – tu.
Według dr Stevena Greera, a raczej naukowca który był jednym ze świadków w kierowanym przezeń „Disclosure Project”, informacja o obecności antycznych struktur na Marsie jest niedostępna dla szerokiej opinii publicznej z tego prostego powodu, że spowodowałaby nagły upadek wielkich religii – a co za tym idzie, nietuzinkowy chaos.”

Ludzie są bardzo samotni i bardzo nieufni, a czasami irracjonalni – po prostu tacy są. Jednak to nie ma nic wspólnego z Wiarą Przyrody, chociaż należy owo zjawisko psycho-socjologiczne zaliczyć do Krainy Księżyca czyli świata tajemnic niezbadanych i niewyjaśnionych, które warto zgłębiać.

 

2016 10 23

Teoria Wayne Herschela o „budowlach-znakach” dawnych cywilizacji pozostawionych dla cywilizacji następnych nie nakłada jednak na takie twory jak formacje „skalne” w Cydonii Marsjańskiej warunku iżby okazały się one litymi rzeźbami, wykonanymi dłutem. Mogą TO BYĆ TYLKO NIECO „OBROBIONE” SKAŁY, KTÓRYCH ZADANIEM JEST „WYGLĄDAĆ Z ZIEMI JAK RZEŹBA TWARZY” tak by któregoś dnia dysponując odpowiednimi teleskopami Ziemianie mogli zobaczyć że to jest chyba, na pewni twarz, mimo ze wydaje się tworem naturalnym to jest to jednak twarz. Twarz dokładnie taka twarz jak na innych przedstawieniach na Ziemi.  

 

https://www.youtube.com/watch?v=Jc9xo_u5FGk

 

Podziel się!