Święta Góra, Piękna Góra, Pogańska Góra -Lekity (Jeziorany)
Zapraszam wszystkich na stronę poświęconą akcji, która toczy się już od jakiegoś czasu w sprawie innej pogańskiej góry na północy kraju.Mamy tam do czynienia z inną formą niszczenia pamięci zamazywania śladów starożytnej kultury Słowian-Ariów.
Miejsca kultu są niszczone z całą bezwzględnością i traktowane z kompletnym brakiem poszanowania przez wyznawców „nowej” religii chrześcijańskiej, przez obce koncerny najczęściej o niemieckim kapitale – jak Enion, czy inne. Dla nich starożytne tradycje Słowian w ogóle nie przedstawiają żadnej wartości a wytyczne Watykanu wręcz zachęcają ich do niszczenia wszelkich śladów tradycji i kultury strosłowiańskiej i kultu pogańskiego w Polsce. Tak samo postępują oni gdziekolwiek indziej na świecie – zgodnie z wytycznymi Korporacji Watykańskiej która ogłosiła Nową Krucjatę – zwaną Nową Ewangelizacją. W świetle najnowszych badań genetycznych ziemia między Łabą a Bugiem jest jednym z ważniejszych gniazd Słowiańszczyzny. To tu żyły liczne plemiona Prasłowian w okresie Kultury Sznurowców, Unietyckiej, Trzcinieckiej (1800-1500 p.n.e.) i stąd wyszły powtórnie do Azji by tam założyć aryjskie kultury Iranu, Azji Środkowo-Wschodniej, Syberii i Indii. To oni spisali Wedy i Awestę. Wedy zapamiętały ich i zapisały jako Ariów, Harów, Bharat. Zabytki tej cywilizacji starożytnej w Polsce są niszczone, betonowane, zabudowywane. A jeśli już miejsca takie są przebadane to zabytki przemieszcza się do magazynów muzealnych, zamiast tworzyć w miejscu ich wydobycia obiekty Pamięci Naszych Przodków – miejscowe skanseny, źródło lokalnej dumy rodowej i źródło lokalne dochodów z turystyki. Miejsca ich wydobycia z ziemi pokrywa się asfaltem autostrad, a święte wzgórza zabudowuje się wiatrakami elektrowni wiatrowych. Piękna Góra nie została przebadana archeologicznie, a ma być zabudowana, czyli zniszczona przez wiatrak.
Widok ze Świętej-Pięknej Góry na okolicę
Nie dla niszczenia Świętej Góry
Tajemnica Świętej Góry
http://www.sacred3.za.pl/taje.htm?blockedDomain=za.pl
Wśród malowniczych okolic Jezioran uwagę zwraca wzgórze znajdujące się kilka kilometrów od miasta, jadąc w kierunku Krokowa. Dla turystów wzniesienie jest doskonałym punktem widokowym, natomiast mieszkający tam starsi Warmiacy nazywają je Świętą Górą, opowiadająca pełne magii i niesamowitości legendy związane z tym miejscem.
Święta Góra położona nad nieistniejącymi już brzegami osuszonego w XIX wieku Jeziora Krokowskiego, 3 km na południowy zachód od Jezioran, w pobliżu wsi Lekity. Wzgórze wyraźnie dominuje nad krajobrazem (179 m n.p.m.), dzięki czemu rozciąga się stamtąd piękny widok na pobliskie Jeziorany i okolice. Obszar ten właściwie do przełomu wieków XVIII i XIX dość gęsto pokryty był jeziorami (skąd nazwa Jeziorany, niem. Seeburg) oraz lasami. Jak uważają autorzy Słownika geograficznego Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, wydanego w 1882 roku, była to okolica „bardzo obronna z powodu jezior wielu, gór i lasów pobliskich”[2]. A biorąc również pod uwagę dość dobre miejscowe gleby, wydaje się, że były to wystarczające powody, aby teren ten już od wczesnego średniowiecza ( a jak potwierdzają ostatnie odkrycia archeologiczne, prawdopodobniej i wcześniej) był dosyć gęsto – jak na owe czasy – zaludniony. Najstarszą wymienioną w dokumentach osadą w tych okolicach jest wieś Tłokowo, która dała nazwę całemu rejonowi, zwanemu w akcie lokacyjnym Jezioran z 1338 roku Tłokownią. Jak się wydaje, Tłokowo było jednym z pierwszych miejsc osadnictwa chrześcijańskiego w południowej Warmii. Liczne ślady wskazują jednak na to, że teren był wcześniej zaludniony przez pogańskie plemiona, a dokładniej przez plemię Bartów.