Totalfish.ru: Wyprawy na Półwysep Kolski w Hiperborei. Seidozero: tajemnica natury czy dzieło starożytnych Hiperborejczyków?

Wyprawy na Półwysep Kolski w Hyperborei. Seidozero

Legendarna Hiperborea pozostawiła swoje ślady na Półwyspie Kolskim. To właśnie w tej tajemniczej krainie o dość surowym klimacie znaleziono najstarsze piramidy na świecie.

Według legend i podań, które przetrwały do dziś, Hiperborea, legendarny kraj północy, znajdowała się dawno temu na półwyspie. Dlatego ta niesamowita i tajemnicza kraina przyciąga badaczy i podróżników.

Po przeczytaniu artykułu możesz znaleźć bardziej szczegółowe informacje o przyrodzie i atrakcjach Półwyspu Kolskiego.

 

Z mitologii

Pierwsze informacje o tym kraju pochodzą z czasów starożytnych. Najdawniejsi historycy wspominali o Hiperborejczykach. Słowo „Hyperborean” miało następujące znaczenie: ten, który mieszka na północy, lub ten, który mieszka za Boreaszem (za Północnym Wiatrem).

Mieszkańcy Hiperborei, według starożytnych źródeł, posiadali ogromną wiedzę i byli znacznie mądrzejsi od starożytnych Greków. Należy zauważyć, że Herkules, Apollo i Perseusz (bohaterowie starożytnej Grecji) nosili przydomek „Hiperborejski”.

Półwysep Kolski na mapie Rosji

 

  • powierzchnia – 100 tys. kilometrów;
  • najwyższy punkt ma 1200 metrów;
  • położenie geograficzne – 68 ° szerokości geograficznej północnej i 36 ° długości geograficznej wschodniej;
  • morza – Morze Barentsa, Morze Białe;
  • Federacja Rosyjska – obwód murmański.

Półwysep Kolski znajduje się w europejskiej części Rosji (północno-zachodnia). Prawie całe jego terytorium znajduje się za kołem podbiegunowym. W zachodniej części półwyspu rozciągają się pasma górskie Chibin do 1200 metrów i (1120 metrów). Charakter Półwyspu Kolskiego nie jest zbyt bogaty w roślinność: północ reprezentuje tundra, południe – leśna tundra i tajga.

Półwysep Kolski zajmuje około 70% powierzchni całego obwodu murmańskiego. Jej zachodnią granicę wyznacza depresja biegnąca wzdłuż rzeki Kola i rzeki Niwa od Koli do zatoki Kandalaksha.

Atrakcje Półwyspu Kolskiego

Główną atrakcją półwyspu są artefakty potwierdzające istnienie najstarszej cywilizacji na północy Rosji. Naukowcy, którzy odbyli ostatnią ekspedycję naukową do piramid na północy Rosji, twierdzą, że te stworzone przez człowieka konstrukcje mają co najmniej 9000 lat. Oznacza to, że piramidy są 2 razy starsze od egipskich. Okazuje się, że ziemska cywilizacja zaczęła się rozwijać nie z południa, ale z północnej części planety.

Geolodzy doszli do wniosku, że elewacje mają charakter antropogeniczny. Te wzgórza (piramidy) nie są naturalne, ale stworzone przez ludzkie ręce. Ponadto były trzykrotnie przebudowywane – zwiększając swoją wysokość. Ich ubytki mają regularny kształt (wyniki badań współczesnymi instrumentami geofizycznymi), a co jeszcze nie jest znane. Zakłada się, że funkcjonalnym celem piramid na Półwyspie Kolskim jest obserwatorium, które umożliwiło śledzenie układu gwiazd. Wyniki analizy wykazały, że wiek tajemniczego obserwatorium to dziewięć tysięcy lat.

Historia

Zakłada się, że Hiperborea na biegunie północnym istniała około 20 000-4 000 lat temu. Był to dość duży kontynent o łagodnym klimacie przypominającym śródziemnomorski. Roślinność była bujna i urozmaicona, a żyły tam zwierzęta ciepłolubne. W samym centrum tego kraju (na biegunie) znajdowała się legendarna Góra Meru.

Mieszkańcy tego kraju posiadali różne umiejętności – potrafili kontrolować pogodę, budować duże konstrukcje i budynki, latać na duże odległości (nie bez powodu Perseusz z Hiperborei jest przedstawiany ze skrzydłami na sandałach). Najwyraźniej Hiperborejczycy nie chorowali, żyli szczęśliwie i bez konfliktów. Nasyceni ziemskim życiem kończyli żywot skacząc z wysokich skał do morza.

 

Rosyjska Hyperborea zginęła pod wodą w związku z jakimś kataklizmem. Jedną z wersji jest upadek meteorytu, a w konsekwencji przemieszczenie biegunów magnetycznych planety. Rezultatem był wzrost poziomu morza i dramatyczna zmiana warunków klimatycznych. Jednym z dowodów na istnienie Hiperborei, zdaniem naukowców, są coroczne migracje ptaków.

Dalsze losy Hiperborejczyków

Tajemnice Półwyspu Kolskiego wciąż pozostają nierozwiązane. Jest wielu badaczy, którzy twierdzą, że przeżyli także Hiperborejczycy, którym udało się przenieść do Azji i północnej Europy. Więc rozprzestrzenili się po całym świecie. Zbudowali piramidy (Egipt i inne kraje), świątynie (Grecja), wznieśli tak złożone konstrukcje jak Stonehenge i Arkaim.

Słowianie uważani są za jednych z najbardziej bezpośrednich potomków mieszkańców Hiperborei. Wiele pogańskich mitów o Słowianach wspomina o tym legendarnym kontynencie. Ponadto legendy o kraju Słońca, położonym poza odległymi krainami, można znaleźć w rosyjskich eposach. Nazwa półwyspu pochodzi od najstarszej indoeuropejskiej nazwy Słońca – Kolo. Tak, a Nostradamus w swoich „Stuleciach” nazwał Rosjan „ludem hiperborejskim”.

więcej u źródła: https://totalfish.ru/pl/lodki/ekspedicii-na-kolskii-poluostrov-giperboreya-seidozero-taina-prirody-ili/

Podziel się!