Zamachy Seryjnego Samobójcy na posłów Ruchu Kukiza?

Czy mamy do czynienia z kolejnymi „przypadkowymi” katastrofami samochodowymi jak za czasów afery Żelazo i FOZZ. Kolejni Posłowie związani z komisjami Antyhazardową i Afery Amber Gold mają „wypadki” jak dawniej pracownicy Skarbówki?! Prokuratura dziwnie opieszale bada wypadek Rafała Wójcikowskiego (także zaangażowanego w ustawy antyhazardowe) i usiłuje dowieść, że uszkodzenie przewodu hamulcowego było „przypadkowe”, i nastąpiło w trakcie wypadku. Czy będzie trzeba odesłać szczątki jego samochodu do USA, albo do Wielkiej Brytanii żebyśmy dowiedzieli się prawdy? Dobra Zmiana czy Powtórka z Rozrywki?
A może to jakieś działanie na szerszą skalę, niekoniecznie polskich służb czy polskich gangsterów, jeśli weźmie się pod uwagę śmierć w wypadku samochodowym 5 ekspertów Ukrainy  po konferencji na temat Międzymorza w Warszawie, w czasie ich powrotu do domu, dzisiaj rano pod Równem???

 

wPolityce.pl

Loranty o wypadku posłów Kukiz ’15: „Mogło to być przypadkowe zdarzenie, ale mogło też być i ostrzeżenie”

Dariusz Loranty / autor: youtube.com/wPolityce.pl
Dariusz Loranty / autor: youtube.com/wPolityce.pl
Portal wPolityce.pl ustalił, że poseł Tomasz Rzymkowski oraz Bartosz Józwiak z klubu Kukiz‘15 ulegli groźnemu wypadkowi w Warszawie. Na szczęście nikt nie został ranny, ale samochód uległ całkowitemu zniszczeniu. Obaj posłowie zaangażowani byli w debatę nad ustawą hazardową. Poseł Rzymkowski jest też członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ NEWS! Kolejny tajemniczy wypadek z udziałem posłów Kukiz‘15! Tym razem rozbito samochód posła Rzymkowskiego

O skomentowanie sprawy poprosiliśmy eksperta ds. bezpieczeństwa i byłego policjanta kryminalnego nadkomisarza Dariusza Lorantego.

Sceptycznie pochodzę do seryjnych zdarzeń, które zdarzają się osobom z życia publicznego. Nie jestem skłonny wierzyć w różne powiązania, ale mam jedną poważną wątpliwość

— mówi Dariusz Loranty w rozmowie z portalem wPolityce.pl

Komisje śledcze zazwyczaj dotyczą spraw, które już się wydarzyły

— wskazuje.

Posłowie Rzymkowski i Józwiak, podobnie jak poseł Wójcikowski, który w lutym zginął w wypadku samochodowym zajmowali się kontrowersjami związanymi z ustawa hazardową.

CZYTAJ TAKŻE: Rzymkowski o śmiertelnym wypadku posła Wójcikowskiego: „Poprosiliśmy, by dokładnie przeanalizowano wszystkie okoliczności”. NASZ WYWIAD

CZYTAJ TAKŻE: TYLKONAS. Rzymkowski: „Sprawa śmierci posła Rafała Wójcikowskiego jest dosyć dziwna i tajemnicza”

Najbardziej niebezpieczną sprawą poruszaną w parlamencie są kwestie dotyczące hazardu. Nie wiem, czy tutaj mamy do czynienia z jakimś związkiem, ale każda zmiana wprowadzona przez parlamentarzystów w przepisach hazardowych jest natychmiast odczuwana na tzw. mieście, ponieważ wpływa na realne pieniądze zarabiane w szarej strefie. W działalności hazardowej wiele firm jawnych jest tak naprawdę słupami wykorzystywanymi do działalności przestępczej. Tam się toczy gra o prawdziwe pieniądze, i to sprawia, że może dojść do dziwnych zdarzeń

— przekonuje Loranty.

Czy to ma jakiś związek z wypadkiem, któremu ulegli posłowie Rzymkowski i Józwiak? Mogło to być przypadkowe zdarzenie, ale mogło też być i ostrzeżenie – nie tak miało być

— podsumowuje ekspert ds. bezpieczeństwa Dariusz Loranty w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

ems

Zaczynają widzieć że muszą się liczyć z Ruchem Kukiza juz dzisiaj? A co będzie po wyborach 2019?!

 

Najnowszy sondaż: PiS z dużym poparciem, ale nie może rządzić bez koalicji z klubem Kukiz ’15

autor: Fratria
autor: Fratria

 

https://wpolityce.pl/polityka/353830-najnowszy-sondaz-pis-z-duzym-poparciem-ale-nie-moze-rzadzic-bez-koalicji-z-klubem-kukiz-15

 

Przypominamy:

„Rz”: Poseł Kukiz’15 zginął, bo miał uszkodzony przewód hamulcowy? Nowe ustalenia śledczych

Poseł Rafał Wójcikowski podczas debaty nad ustawą 500 +

Poseł Rafał Wójcikowski podczas debaty nad ustawą 500 + (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

W samochodzie posła z partii Kukiz’15 był uszkodzony przewód hamulcowy. Prokuratura potwierdziła wcześniejsze doniesienia „Rzeczpospolitej”. Śledczy dotarli do kluczowego świadka w sprawie śmierci posła Rafała Wójcikowskiego.

Rafał Wójcikowski zginął w wypadku samochodowym 19 stycznia tego roku. Do zdarzenia doszło na trasie S8, na wysokości miejscowości Wędrogów. Polityk jechał do Warszawy.

Co wiemy na temat tragicznego wypadku posła Kukiz’15? Policja podała wówczas, że poseł stracił panowanie nad kierownicą volkswagena bora i uderzył w barierki. Obok zatrzymał się samochód (volkswagen caddy), którego kierowca chciał udzielić pomocy Wójcikowskiemu. Wówczas w auto posła uderzył ford transit. Polityk zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

W aucie posła Kukiz ’15 był uszkodzony przewód hamulcowy

Jak informuje „Rzeczpospolita”, prokuratura ustaliła, że w samochodzie Wójcikowskiego uszkodzony był przewód hamulcowy. Politechnika Łódzka w swojej opinii nie dopatrzyła się jednak podstaw, by przyjąć, że przewód był celowo uszkodzony. Będzie to jeszcze badał Instytut Ekspertyz Sądowych im. Sehna.

Śledczy dotarli do kierowcy tira, który przed wypadkiem minął auto posła z prawej strony. Kierowca ten twierdzi, że widział uszkodzenie pojazdu z przodu. Wedle jego słów stał na światłach awaryjnych, a na zewnątrz nikogo nie było.

Tu pojawiają się pytania, bo w chwili, gdy kolejny samochód uderzył w auto posła, nie było w nim już akumulatora. Zdaniem biegłego sądowego, z którym rozmawiała „Rzeczpospolita” prawidłowo zamontowany akumulator nie mógł sam wypaść oraz nie ma możliwości, by światła świeciły się, jeśli go w aucie nie było.

Co ważne, kierowca forda transita twierdził, że samochód polityka był nieoświetlony.

Teorie spiskowe wokół śmierci posła Wójcikowskiego

– Coraz więcej ustaleń wskazuje na to, że są uzasadnione podejrzenia, iż nie był to zwykły wypadek – pisze dziennik. Taką opinię wyrażają też posłowie Kukiz’15.

Prokuratura niczego nie przesądza, czeka na ekspertyzy. – Będziemy mieć materiał dowodowy, będziemy wyciągać wnioski – mówi „Rzeczpospolitej” rzecznik prokuratury.

Teorie spiskowe na temat śmierci Wójcikowskiego pojawiły się już krótko po jego śmierci. Jedną z przyczyn spekulacji miało być nagranie z ostatniej debaty z udziałem posła, na której mówił on, że po zainteresowaniu się określonymi spółkami na Giełdzie Papierów Wartościowych otrzymywał groźby.

Posłanka Agnieszka Ścigaj w rozmowie z TVP Info stwierdziła, że Wójcikowski „podobno otrzymywał pogróżki”. Jej zdaniem wokół wypadku i śmierci posła było wiele znaków zapytania i niejasnych sytuacji, a Wójcikowski „był dociekliwy”.

 

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Bez kategorii. Dodaj odnośnik do ulubionych.

    © Czesław Białczyński