Bas Tajpan – Historia Pewnego Dębu

Polecam gorąco świetną muzę Bas Tajpan  – doskonałe teksty, świetny głos, naturalna muzyka o totalnie pogańskich korzeniach, zawsze świeże i porywające reggae, doskonała diagnoza sytuacji społecznej w takich utworach jak:

Wybory,

Bas Tajpan-Wybory

Propaganja

BAS TAJPAN – Propaganja

i innych.

Na You Tube jest też utwór Historia Pewnego Dębu.

Duch lasu w duchu reegae – Teofil Ociepka (1974)

Bas Tajpan – Historia Pewnego Dębu

Bardzo byśmy chcieli żeby tak wyglądały dzieje dębów w Polsce jak w tej piosence, ale niestety niedługo napiszemy bardzo szeroko

o

tym że

Wiosna 2011 – 1 maja

Ryba psuje się od głowy –Dąb Władysław z Łobzowa i inne dęby ofiary deweloperów-zbrodniarzy

 Przypowieść „O tym jak Pan W. – znany prawnik i pani W. znany deweloper postanowili sobie strzelić w piętę i w kolano”  i ścięli dąb pomnik przyrody posadzony prze króla Kazimierza Wielkiego, jako jeden z dębów alei prowadzącej do Kopca Ziemi (Estery) – już wkrótce

 

Dąb Władysław na Łobzowie ścięty

(przy drobnej pomocy przyjaciół z Wydziału Ochrony Środowiska Miasta Stołecznego Krakowa?)

 
Wiosna 2011 – 1 maja

Służew, Warszawa 2011 – Hotel kosztem dębu pomnika przyrody

(przy drobnej pomocy przyjaciół z Wydziału Ochrony Środowiska Miasta Stołecznego Warszawy?)

PUŁAWSKA 225/227

OPIS INWESTYCJI
BUDOWA HOTELU Z RESTAURACJĄ GARAŻEM PODZIEMNYM I WJAZDAMI
18 sierpnia 2008 – wszczęcie postępowania o ustalenie warunków zabudowy
Powierzchnia inwestycji 1191m2
W granicy działki znajduje się dąb szypułkowy – Pomnik Przyrody.

STAN PRAWNY
18 sierpnia 2008 – wszczęcie postępowania o wydanie warunków zabudowy przez Pana Jerzego Korzeniowskiego.
22 września 2008 – Wydział Ochrony Środowiska wymierza karę pieniężną za usunięcie bez wymaganego zezwolenia 19 sztuk drzew na terenie posesji.
24 listopada 2008 – Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyla decyzję w całości i przekazuje do ponownego rozpatrzenia. Decyzja wynika nie z samego faktu wycinki, ale z trudności z ustaleniem osoby, która powinna zostać ukarana.

NASZE ZASTRZEŻENIA
Pomnik Przyrody stanowiący ograniczenie inwestycji podlega próbom zatrucia co zostało stwierdzone przez ekspertów.
Na działce dokonano nieuprawnionej wycinki drzew skutkującej decyzją o nałożeniu kary przez Wydział Ochrony Środowiska z dnia 22 września 2008. Sprawa do dziś nie załatwiona w wyniku odwołania gównego inwestora do Samorządowego Kolegium.
Powierzchnia zabudowy naziemnej we wniosku wynosi 2692m2 w stosunku do powierzchni działki 1191m2 co daje wskaźnik intensywności zabudowy 2.26 przy wskaźniku wynikającym ze Studium 1.00. Wskaźnik ten może ulec zwiększeniu w wyniku usytuowania pomieszczeń technicznych na dachu budynku jak pomieszczenia wind, klimatyzatorów i innych.
Wysokość budynku znacząco przekracza wytyczne sformułowane w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania m. st. Warszawy (planowane 5 kondygnacji to ok. 24m w strefie zabudowy M2.12 czyli ok. 12m) oraz rażąco odbiega od zabudowy sąsiedniej (ok. 12 m wysokości).
Istnieją wątpliwości, że planowana inwestycja zabezpiecza obiekt pod względem wjazdów od ulicy Puławskiej, zapewnienia miejsc parkingowych (18miejsc garażowych + 8 naziemnych na 60 pokoi), oraz infrastruktury technicznej, w tym śmietników, zaplecza gastronomicznego, pralni itd.

 To dąb z Parku Jerzmanowskich w krakowskim Prokocimiu – jeszcze stoi (niedługo zdjęcia innych dębów z tego parku i innych drzew pomników przyrody stamtąd. Również te drzewa otrzymają imiona od TOND w Polsce.

6 października w telewizyjnym programie UWAGA  wieczorem dowiedzieliśmy się, że dąb już nie żyje – został zatruty, a urzędnicy nie mają sobie jak zwykle nic do zarzucenia.

Po co płacimy im pensje z naszych podatków?! Zwolnić i w ogóle zlikwidować ten cały Pseudowydział Pseudoochrony Środowiska Naturalnego

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Przyroda. Dodaj odnośnik do ulubionych.