Marian Nosal: Jak troszczyć się o zdrowie dzieci w Polsce według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

 

https://www.youtube.com/watch?v=LhCBA-FKbcU

Jak troszczyć się o zdrowie dzieci w Polsce według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – film Zdrowie dzieci jest kluczowe dla zdrowia narodu. Można zauważyć, ze młode pokolenia rodziców nie wiedzą, jak należy opiekować się dziećmi, ponieważ zanika przekaz międzypokoleniowy, który w rodowych społeczeństwach słowiańskich był kiedyś bardzo mocny. Dlatego, aby przypomnieć sobie, jak to było możemy zwrócić się po tę wiedzę do Tradycynej Medycyny Chińskiej. System ten stosuje naturalne metody, a przede wszystkim Chińczyzy zachowali ciągłość przekazu tej wiedzy zarówno w formie pisanej, jak i w przekazie rodzinnym. Nie sądźmy, że rady Chińczyków są egzotyczne, bo nasi przodkowie prawdopodobnie stosowali bardzo podobne medody zdrowotne.

 

http://tradycyjnamedycynachinska.pl/porady_praktyczne/jak_troszczyc_sie_o_zdrowie_dzieci/index,pl.html

Podziel się!

3 komentarze do “Marian Nosal: Jak troszczyć się o zdrowie dzieci w Polsce według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

  1. Jeśli już, to w Polsce trzeba wprowadzić elementy chińskiej medycyny klasycznej. Różni się ona od tradycyjnej tym, że wywodzi się z oryginalnych źródeł, czyli bezpośrednio chińskich rodzin cesarskich. Medycyna klasyczna, to tylko zlepki informacji, jakie wyciekły z królewskiego dworu, zresztą inaczej interpretowane w poszczególnych szkołach.

    My mamy to szczęście, że w Polsce jest człowiek, który ukończył takie studia w Chinach. Jako absolwent biologii uniwersyteckiej nie wiedział co robić dalej. Wyjechał więc do Chin, nauczył się starochińskiego, bo tylko w tym języku mógł się uczyć i zaczął w sumie 9 letnie studia i praktykę medyczną.
    Obecnie ma swój gabinet w Rzeszowie, gdzie stosuje jedynie zioła i akupunkturę. Nazywa się Sebastian Ye.

  2. Sebastian Ye. to moj dobry kolega od wielu lat i tez go polecam.
    Natomiast w klasyce nie znajdziesz nic o tym, jak opiekowac sie dziecmi.
    Nauka chinskiego tez nie jest konieczna, chociaz pomaga.

  3. Obecnie podejście integracyjne jest najmądrzejsze i najlepsze dla pacjenta. Nie ma co czarować o klasyce medycyny chińskiej dla cesarzy to jest bajka do ściągania klientów, a nie troska o pacjentów. To tak jak z Żydami ortodyksojnymi i że oni są wybrani.

    Łączenie medycyny chińskiej i zachodniej to przyszłość, która rozwija się na całym świecie. Kiedyś były inne czasy nie było tak szkodliwego środowiska, jedzenie było czystsze, prościej było leczyć choroby. Sama medycyna chińska to już za mało. Ludzie muszą stosować medycyne zintegrowaną trzeba szukać osób co są wykształcone w medycynie chińskiej i medycynie zachodniej. Obecnie podaje się zastrzyki witaminowe, minerałowe, w chinach kroplówki z ziół, sposobów leczenia jest mnóstwo. Leczy się ziołami, akupunkturą, witaminami, minerałami, jak trzeba farmakologią. Gdy jest stan zagrożenia życia to trzeba i się lekarz nie zastanawia czy obciążysz pacjentowi wątrobę. Lepszy żywy pacjent z obciążoną lekami wątrobą, ale bez udaru, zawału, a wątrobę można oczyszczać ziołami. Dobrym przykładem jest lekarz medycyny tybetańskiej co z innym lekarzem leczyli pacjenta i wylądował w szpitalu po usg wyszedł tętniak aorty, który mógł pęknąć w każdej chwili. Czasem trzeba farmakologią obniżać ciśnienie, ale trzeba medycyne rozumieć. Chińczycy nie wprowadzali by medycyny zachodniej do chin jakby to nie było konieczne !!!

    http://www.medicine4life.pl
    http://www.provivo.com.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.