ostatnia aktualizacja 23 10 2013:
książki i czasopisma oraz produkty ekologiczne do nabycia w:
Slovianski Sklepik
Strona Wydawnictwa Slovianskie Slovo
Aktualności SS
♦
20. 06. 2013
Wiadomości Wydawnicze
Będziemy was tutaj informować o nowościach , konkursach, o wszystkim co się dzieje w Wydawnictwie – choć głównie trzeba poszukiwać informacji na jego stronach
Plan główny:
To oczywiście wydanie w jesieni “Księgi Ruty”
a potem, na wiosnę 2013 roku “Nowych przygód Baltazara Gąbki – Na tropie Czarnej Dziury”
a także wznowienie w przyszłym roku “Księgi Tura” i książki “Stworze i Zdusze”.
♦
Ale są i inne plany:
Powieść fantasy dla młodzieży i dorosłych
Z Królestwa SIS – “Tomirysa i Czar(n)opanowie”
Informuję was, że ruszyło pisanie pierwszej powieści fantasy opartej na Odtworzonej Wierze Przyrodzonej Słowian i faktach historycznych ze starożytności Królestwa SIS. Sądzę że ilustracje do niej powierzę także Lonley Lama Design, chyba że ktoś zaproponuje coś bardzo fajnego – lepszego niż LL. To będzie zupełnie inna stylistyka – spróbujemy stworzyć Nowy Kanon Fantasy – Słowiański, wywiedziony i nawiązujący do ekspresji Szukalskiego, symboliki Jerzego Przybyła i Franciszka Frączka, trochę w klimacie poetyki Żuławskiego i Beksińskiego, a także o wrażliwości na kolor zbliżonej do twórców rosyjskich. Może być tam też trochę erotyki, ale bez skandalizującej otwartości Wawrzenieckiego czy Żechowskiego.
Jest to pierwsza część z zaplanowanej trylogii noszącej tytuł “Z Królestwa SIS”. Tom nosi tytuł “Tomirysa i Czarnopanowie”. Wydanie planowane jest przez Wydawnictwo Slovianskie Slovo na 2013 rok. W odpowiednim momencie opublikuję na blogu fragment tej powieści – 1 rozdział i ogłosimy wspólnie z wydawcą konkurs na ilustracje – które będą opublikowane w książce. Ponieważ jest to książka dla młodzieży i dorosłych pisana “Ku pokrzepieniu serc” nie tylko rodzimowierców, ale wszystkich Polaków i wszystkich Słowian, przewidujemy że będzie potrzeba do jej zilustrowania nie więcej jak 8 obrazów.
♦
Bajki dla dzieci
Ponad miesiąc temu otrzymałem dwie przepiękne bajki napisane przez znaną z naszego bloga – Joannę. Joanna pisze cykl bajek dokładnie takich jakich brakowało w naszym kraju, jakich nie publikowano z oczywistych względów w języku polskim. Nareszcie będziemy mieć bajki dla najmłodszych, dla kolejnego pokolenia, po prostu dla naszych dzieci, które chcemy wychować przecież w zupełnie nowym duchu , z nowym nastawieniem do świata, przyrody i Matki Ziemi. Choć baśnie i baśniuszki, czasami nawet te w stylu Braci Grimm spełniają wciąż jeszcze czasami swoją rolę wychowawczą i rozbudzającą wyobraźnię tam gdzie opierają się na archetypach i mechanizmach psychologicznych to jednak prezentowane przez nie idee tkwią w XIX wiecznym pojmowaniu świata i widzeniu Rzeczywistości. Zupełnie co innego jeśli BAJKA jest oparta na Słowiańskiej Baji – Mitologii Słowian.
Bajki Joanny są przepiękne, napisane doskonałym językiem, z prostym i oczywistym przesłaniem – czekam z niecierpliwością na ich dalszy ciąg i na możliwość finansową ich wydania.
Z tego co wiem także para autorów Trywidu – Joanna Maciejowska i Marek Wójtowicz maja w zamiarze napisanie bajek dla naszych dzieci – czekamy.
♦
Poezja
Jeśli sprzedaż książek z naszego wydawnictwa będzie się pomyślnie rozwijać i będzie ono zasilane środkami finansowymi w sposób regularny chcielibyśmy wydać też to co nigdy nie jest dochodowe i nie może liczyć na duże nakłady – poezja zawsze będzie “sztuką dla koneserów”.
Na polu poezji widać potrzebę wydania multimedialnego – TRYWIDu. Poniekąd autorzy już go wydają , ale odbywa się to na zasadzie indywidualnych zamówień wydania niemalże numerowanego. To powoduje że produkcja jest bardzo droga i samo wydawnictwo jest stosunkowo drogie. Trywid Ślężański to połączenie trzech ścieżek odbioru: poezji, malarstwa i muzyki. Kto go słyszał wie jak mocne ma działanie – zwłaszcza deklamowany (mówiony) i pokazywany w oprawie gongu.
Na pewno na wydanie zasługuje też tomik poezji Wojciecha Świętobora Mytnika.
Zobaczymy jak Rzeczywistość pozwoli nam zrealizować te plany – Liczę na to że to Świadomość określa byt i książki będą sprzedawać się dobrze, a nakłady planowane przez nas będą zawsze “trafione” i nie zablokują dalszych możliwości rozwoju wydawnictwa.
♦
Popularno-naukowe
W tym dziale na pewno czekają dwie pozycje, które chcielibyśmy wydać:
1. Winicjusz Kossakowski “Polskie runy przemówiły”
2. Tadeusz Miller “3000 lat państwa polskiego”
Książki popularno-naukowe to najtrudniejszy rodzaj wydawnictw – mamy jednak nadzieję, że uda się je wydać, bo ich wartość nie sprowadza się do kwestii opłacalności ekonomicznej, lecz do wkładu w dzieje, historię i rozwój kultury i cywilizacji.
♦
Tłumaczenia ze słoweńskiego
Poprzez naszego współpracownika z Gdańska Bartosza Wilczkiewicza poznajemy naszych Braci Słoweńców i ich mitologię. Wkolejnym artykule zaproszę was na ich stronę poświęconą mitologii widzianej okiem narodu Słoweńców. Maja oni podstawy by sie uważać za Kolebkę Europejskiej Słowiańszczyzny, bowiem po wyjściu ze Starej Koliby nad Aralem nasi przodkowie osiedli w dużej liczbie około 10.000 lat temu przede wszystkim nad Adriatykiem i Dunajem i dopiero kiedy zszedł z północy Lodowiec osiedlili się około 5000 lat temu nad Renem, Łabą , Wisłą, Odrą, Dnieprem, nad Bałtykiem i w Skandynawii.
Będziemy umieszczać tutaj na blogu i w naszym Kwartalniku tłumaczenia słoweńskich tekstów piórem Bartosza dokonane.
♦
Kwartalnik
Zbieramy teksty do kwartalnika.
Naturalną zawartość pierwszego numeru Kwartalnika (nazwy jeszcze nie ma, ale już się wykluwa – format też ustalimy wkrótce i objętość) , który zamierzamy wydać jeszcze w tym roku, stanowią teksty autorów publikowanych już tutaj na blogu. Warto utrwalić w druku najważniejsze teksty. Jednakże nie ma to być napuszone , wymądrzające się pismo, ale magazyn dla każdego i z każdej beczki. Ma być zbiorem rzeczy ciekawych na tematy interesujące Rodzimowierców, Słowianofilów i Zielonych. A więc także o zdrowiu, ubieraniu się, nowinkach ekologiczno-technologicznych, o dobrym zdrowym jedzeniu, o roślinach, zielonej aptece,, przyprawach i uprawach ekologicznych – Słowem coś dla Ducha ale i dla Ciała każdego Słowianina.
W Kwartalniku znajdzie się też miejsce dla przedstawienia w fotografiach i krótkim tekście pięknych miejsc i przyrody – nie tylko Polski, ale ogólnie Słowiańszczyzny. Zapraszam też tym samym autorów ciekawych zdjęć do udziału w budowaniu wspólnego Kwartalnika.
Pismo ma być też poświęcone sprawom ducha – duchowego przeżywania i odkrywania Świata – ma służyć rozwijaniu Nowej Duchowej i nowej “Zielonej” Świadomości. Zachęcam wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu.
Chcielibyśmy żeby połowa materiału to były nowe interesujące teksty.
Jeżeli chcielibyście opublikować tekst napisany przez siebie, obojętne czy wielki czy całkiem mały – kilka zdań ale na temat który was porusza – prześlijcie te teksty na adres: slovianskieslovo@slovianskieslovo.pl
Możecie też przesyłać je na adres: ssss.staredrzewa@gmail.com