11.11.2024 Wołanie Słońca w Święto Niepodległości na Bukowcu nad Lipnicą

11.11.2024 Wołanie Słońca w Święto Niepodległości  na Bukowcu nad Lipnicą

Wołanie jak zwykle zaczęliśmy w południe skupieniem i modłą. Słońce pojawiło się o 12.20, a więc z lekkim ociąganiem, ale mgła była gęsta i „racjonalnie” wydawałoby się , że wywołanie go będzie niemożliwe.

Wybaczcie, że dzisiaj będzie z Bukowca niewiele zdjęć, ale Wołanie było na drugim planie, bo głównie spędziliśmy to Święto Niepodległości z naszym wnuczkiem urodzonym 18 października 2024, a więc niespełna miesiąc temu i on skupiał naszą uwagę. Rodzina się powiększyła, obrzędy odbyły się więc w szerszym gronie.

 

 

Godzina 12.34

Niestety widać tu moje paluchy w polu obiektywu. Moja uwaga skupiała się tutaj:

Pełne oświecenie Suońcem, czyli Swarożycem.

Przez cały czas do 12.20 panowała lita zasłona mgieł. Wydawało się niemożliwe, że stanie się to co się stało.

Tę mgłę widać dobrze tutaj.

Dobra widoczność (ostre zdjęcie) tylko pod samymi stopami.

I nagle coś takiego po 20 minutach koncentracji i modły:

CUD? Nie Cud tylko RZĘDność I po-RZĄDek, MANIFESTACJA BOGA PORZĄDKU.

I poniżej główna osoba tego dnia: Soren, syn Sawy (Souawy, Soły, Suawy).

Inna wersja imienia Soren to ściśle słowiańskie: Zoran lub Zoren, albo Zorysław (Zorislav). Brzmienie Soren jest jednak najbardziej uniwersalne, najszersze, obejmuje wszystkie kraje słowiano-aryjskie, ludy Kaukazu i Wielkiego Stepu oraz rody skandynawskie.

Soren / Zoran / Surya – Oświecony przez wywołane Souńce-Souarożyca: Świetlisty, Uważny, Silny, Prawy, Promienisty, Trzymający się zasad, Sławiący Światło, Wojownik Światła.

Kiedyś przedstawię wam dokładny słowiano-aryjski rodowód tego imienia potwierdzony od starożytności z sanskryckich Indii (Windii – gdzie ma powszechnie znaną formę Surya) i ze starożytnej Persji (kraju Medów i Parnów i Partów, Mazo-Gątów i Saków, gdzie Sūrēn, Zoren i Zorawar / Zoravar, a w pendżabskim pisane nawet jako Joravar [czyt. Żoravar]), przez Armenię (Suren, Sûrên, Soren, albo żeńskie Sorena, a nawet Surena) i pozostałe kraje Kaukazu gdzie imię Zoren i Zoran jest rozpowszechnione w różnych wersjach, wreszcie przez wszystkie kraje Słowiańszczyzny (gdzie także występują oprócz formy Soren, Zoren, Zoran inne postacie tego imienia jak: Zoryn, Zorislav, Żarislav, Zora, Zorek, Zorik, Zorayn, Zorinian, Zorith i Zorren, Zoria, Zoryna, Zorina, Zorana, Zornista) po Skandynawię (gdzie ma pisownię Søren (forma żeńska Sørine) albo Sören.

Co ciekawe w Niemczech i Austrii imię to prawie nie występuje. W formie Soren jest  popularniejsze w POLSCE NIŻ TAM. Daje to do myślenia na temat pradawnych związków Słowiano-Skandynawskich, także tych z okresu Wandalskiego i Gockiego / Geckiego.

Imię to ma znaczenie Świetlisty, Słoneczny, Oświecony, Świecący Przykładem, Silny, Prawy, Nieustępliwy, Nie Odstępujący od Zasad, Uważny, Promienny, ponieważ pochodzi od rdzenia: Sou – światło i Zor  – zorza, promień światła, co wiąże się z w-zor – uważność, wgląd, świecący przykładem, wzór; oraz wz-rok (zer-kać, spo-zierać) / po-zor – patrzenie, pilnowanie, postrzeganie zasad i strzeżenie praw.

Popularne wywody usiłują imię Soren wyprowadzić od łacińskiego Severinus – Sewer, Seweryn. Takie sądy rozpowszechniane są w Niemczech i innych krajach zachodnich, a powtarzane bezrefleksyjnie w Polsce przez portale poświęcone imionom. Nie są to wywody poprawne. Jak zwykle nie uwzględnia się tam związków Słowiano-Aryjskich czyli tych najstarszych które ciągną się już od neolitu (od 5500-3500 lat p.n.e.) pomiędzy Lachami/ Słewami, Persami i Hindusami. 

Pozdrowienia z Bukowca, od Kamienia Grzyb dla Was Wszystkich w Dzień Niepodległości 2024. 

Czytajcie też:

Listopadowe grzybobranie – Okratek Australijski, czyli Palce Diabła na Bukowcu

 

Świątynie Światła Świata wokół Krakowa w Kirze Jesieni-Jesza/Jassy-Jastruba część 3

oraz Rezerwat Przyrody – Kamień Grzyb na Bukowcu

Podziel się!