Nadchodzi krach! Czy wojna zniszczy gospodarkę Rosji? — Paweł Jeżowski i Piotr Zychowicz
https://www.youtube.com/watch?v=lr3VaGCkl8M
2. Nie żyje główna cenzorka Youtube z okresu plandemii. To ona usuwała konto Jerzego Zięby.
Susan Wojcicki, była dyrektor generalną serwisu YouTube i jedną z pierwszych pracownic Google. Bizneswoman zmarła w wieku 56 lat po dwóch latach walki z rakiem. O jej śmierci poinformował w sobotę w mediach społecznościowych Sundar Pichai, CEO Google. 56-latka pozostawiła męża i pięcioro dzieci.
„Jestem niesamowicie zasmucony stratą mojej drogiej przyjaciółki Susan Wojcicki po dwóch latach walki z rakiem. Jest ona niezwykle ważna dla historii Google i trudno wyobrazić sobie świat bez niej. Była niesamowitą osobą, liderką i przyjaciółką, która miała ogromny wpływ na świat, a ja jestem jedną z niezliczonych osób pracujących w Google, które dzięki niej lepiej się odnalazły w firmie. Będzie nam jej bardzo brakować. Nasze myśli są z jej rodziną. Spoczywaj w pokoju, Susan” — napisał Sundar Pichai.
„Moja ukochana żona od 26 lat i matka pięciorga naszych dzieci opuściła nas dzisiaj po dwóch latach życia z rakiem płuc” – napisał z kolei Dennis Troper, mąż kobiety.
„Susan była nie tylko moją najlepszą przyjaciółką i partnerką życiową, ale także genialnym umysłem, kochającą matką i drogą przyjaciółką dla wielu osób. Jej wpływ na naszą rodzinę i świat był niezmierzony. Jesteśmy załamani, ale wdzięczni za czas, który z nią spędziliśmy. Prosimy, miejcie naszą rodzinę w swoich myślach, gdy będziemy przechodzić przez ten trudny czas” – dodał Troper.
Kim była Susan Wojcicki?
Susan Wojcicki urodziła się 5 lipca 1968 r. jako córka Stanisława Wójcickiego, profesora fizyki pochodzącego z Polski oraz dziennikarki i edukatorki żydowskiego pochodzenia Esther Wojcicki z domu Hochman. Dziadkiem Susan był Franciszek Wójcicki, polski prawnik i działacz ruchu ludowego, poseł na Sejm.
Początkowo Susan pracowała w koncernie Intel, a w 1998 r. wynajęła Sergiejowi Brinowi i Larry’emu Page’owi swój garaż, by mogli w nim założyć spółkę Google. Od 1999 r. kierowała działem marketingu Google, a rok później została wiceprezesem przedsiębiorstwa.
Odpowiadała za tworzenie pierwszych doodles oraz wprowadziła do realizacji liczne produkty, m.in. Google Images, Google Books i Google Video. Była zwolenniczką zakupu serwisu YouTube, a gdy transakcja doszła do skutku, w 2014 r. została mianowana prezesem YouTube i pełniła tę rolę do 2023 r.
Znalazła się na 16. (2011 r.) i 25. (2012 r.) miejscu listy 100 najbardziej wpływowych kobiet magazynu Forbes.