1. Globalista: Wojna na BAŁKANACH coraz BLIŻSZA – Groźba secesji Serbów; 2. J. Zięba: Jak Polacy budowali Rosję – książka Mariusza Świdra; 3. CEP Powiśle / WAKAT: Mariusz Świder – Jak Polacy budowali Rosję?

Wojna na BAŁKANACH coraz BLIŻSZA – Groźba secesji Serbów

Bośnia i Hercegowina a w jej ramach Republika Serbska

Symbol wojny – słynny most w Mostarze

1. Globalista: Wojna na BAŁKANACH coraz BLIŻSZA – Groźba secesji Serbów

https://www.youtube.com/watch?v=c4xCSkBwt2g

2. J. Zięba: Jak Polacy budowali Rosję – książka Mariusza Świdra

https://tv.jerzyzieba.com/filmy/gn7myXbDXb/ZWmnwxeq30k5l8gj1DrJNMgaPoB2vK

O książce:

Z Rosjanami nie tylko braliśmy się za bary, toczyliśmy wojny jak równy z równym, a później nie tylko wzniecaliśmy przeciwko nim powstania. To z polskich drukarń pochodziło rosyjskie słowo drukowane przez ponad 120 lat. Polscy inżynierowie budowali mosty kolejowe i tworzyli rosyjską sieć dróg żelaznych. To z polskich fabryk pochodziło 90 proc. stalowych szyn układanych potem w dalekich stepach. Nasi przyrodnicy odkrywali Syberię dla światowej nauki. Byli to fachowcy, którzy wyrośli z polskiego pnia, a przyszło im budować obce mocarstwo.

„Książka odkrywa współczesnemu Czytelnikowi skazany dziś na zapomnienie udział Polaków w historii Rosji. Udowadnia, że wspólnota przeszłości polsko-rosyjskiej może być nie tylko źródłem traumy, ale też powodem do dumy. Książka polecana jest zwłaszcza naszym rusofobom”.

Prof. dr hab. Witold Modzelewski

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4962419/jak-budowalismy-rosje

3. CEP Powiśle / WAKAT: Mariusz Świder – Jak Polacy budowali Rosję?

https://www.cda.pl/video/10162898e8/vfilm

Podziel się!