1. Andromeda: Życie w alternatywnej rzeczywistości. Dlaczego ludzie wierzą propagandzie?; 2. J. Zięba: Szpryce i turbo nowotwory; 3. JSW Związki: Odlewnia staliwa w Elblągu ma zostać zlikwidowana!:

Dzisiaj Andromeda jest numerem 1 ponieważ życie w alternatywnej rzeczywistości kreowanej przez PROPAGANDĘ nie dotyczy wcale wyłącznie Rosjan, ale w równym stopniu Polaków. Wiemy o tym z lat 2020-2023, ale myślę że obecny CYRK przy Wiejskiej który wdziera się z tą swoją szopą do Internetu pokazuje że propaganda w Polsce jest nie mniej niebezpieczna i szkodliwa dla wolności oraz samo-organizacji społeczeństwa.

1. Andromeda: Życie w alternatywnej rzeczywistości. Dlaczego ludzie wierzą propagandzie?

https://www.youtube.com/watch?v=QaL6L_YEDAM

https://www.youtube.com/watch?v=efNWrAf0t7U

2. J. Zięba: Szpryce i turbo nowotwory

 

https://tv.jerzyzieba.com/filmy/EAMD6LWrw6/ZWmnwxeq30k5l8gj1DrJNMgaPoB2vK

3. JSW Związki: Odlewnia staliwa w Elblągu ma zostać zlikwidowana!

 

Kolejny strategiczny zakład ma zostać zlikwidowany. Tym razem to działająca od 1948 r. odlewnia staliwa w Elblągu, własność General Electric. Jej wygaszenie zaplanowano do połowy 2025 roku.
Co ciekawe, odlewnia w Elblągu to największa odlewnia spółki w Europie. Podobny, ale mniejszy zakład znajduje się w Mannheim w Niemczech.

Trzeba wiedzieć, że elbląska odlewnia żeliwa należy do najnowocześniejszych na świecie. Koncern Alstom (GE przejął część Alstomu) w 2009 roku zainwestował w nią 133 mln złotych. W zakładzie powstaje rocznie ok. 6 tysięcy specjalistycznych odlewów, które są podstawowymi komponentami turbin eksploatowanych w Polsce i na świecie, głównie w energetyce.

Niestety, mimo wojny na Ukrainie i tak stracimy tą gałąź produkcji na rzecz Indii i Chin. CO2 na tyle podraża wszelką poważniejszą produkcję w Europie, że mimo nowoczesnych zakładów i wysoko wyspecjalizowanej załogi i tak czeka ją likwidacja.

CO2 jest jednak ważniejsze.

Grace Krul

Strategicznych zakładów się nie sprzedaje ! A po co sprzedaliście Amerykanom ? Za łapówki sprzedali cały kraj a teraz wybierają pomiędzy Kaczyńskim a Tuskiem dziećmi kiszczaka !
4701 polskich firm ogłosiło w zeszłym roku upadłość. To o 2 tysiące więcej niż w 2022 roku – wynika z najnowszego raportu niewypłacalności Coface.

Liczba niewypłacalności polskich firm rośnie w drastycznym tempie. Jeszcze w latach 2013-2017 utrzymywała się na podobnym poziomie od ok. 700 do ok. 900 upadłości rocznie. W 2018 r. było ich już 975, rok później 1019, a w 2020 r. 1242. Ostatnie trzy lata to już szaleńcze tempo. W 2021 r. 2125 polskich firm było niewypłacalnych.

. W 2022 r. 2752, a rok temu ponad 4,7 tys.!
Za Łukasz Jastrzębski

Joanna-Daniel Kuchcik-Płonka

Fit For 55
Stal
Drastyczny plan UE zawiera nowe przepisy, które będą oznaczać drastyczne zmiany dla energochłonnego unijnego przemysłu stalowego i cementowego. Stal jest drugim co do wielkości przemysłem na świecie po ropie i gazie.
Obecnie UE jest drugim po Chinach największym producentem stali na świecie. Jej produkcja wynosi ponad 177 mln ton stali rocznie, co stanowi 11% produkcji światowej. Jednak plan Timmermansa wprowadzi nowe środki, które pozornie będą penalizować import stali od „brudnych” producentów, ale w rzeczywistości sprawią, że unijna stal stanie się mniej konkurencyjna w skali globalnej.
Z przecieków planu UE wynika, że planuje ona wyeliminować obecne darmowe pozwolenia na emisję zanieczyszczeń w ramach ETS dla energochłonnych gałęzi przemysłu, takich jak stal czy cement. To będzie druzgocący cios dla obu kluczowych gałęzi przemysłu. Nazywają to mechanizmem dostosowania granic emisji dwutlenku węgla.
Jak zauważa Center for European Policy Network, unijni eksporterzy stali „nie otrzymają żadnej rekompensaty za zaprzestanie przydziału bezpłatnych uprawnień. W rezultacie doświadczają oni znacznych niekorzystnych warunków konkurencji w porównaniu z konkurentami z krajów trzecich.”

WK Michał

W 2022 roku General Electric zamknął odlewnię żeliwa, teraz jak widać przyszedł czas na odlewnię staliwa, która istnieje w Elblągu od 1948 roku… GE szukało od lat kupca na tę część firmy, ale – jak wynika z naszych informacji – negocjacje spełzły na niczym.

 

Podziel się!