Okiem Vrana: Suma wiedzy Mogilanie, Lugii – Diduni – Dziadoszanie Serbowie

Suma wiedzy Mogilanie, Lugii – Diduni – Dziadoszanie Serbowie

 

Po pierwsze bezdyskusyjną sprawą jest lokalizacja Semnonów nad środkową Łabą, po drugie z rozległości pasma Askiburgionu na 5 południków wynika, że mają rozległość ok 300km, są trochę na ukos na zachodzie wychylone na północ, na wschodzie wychylają się na południe.
Jedynym takim pasmem na południowy wschód od Semnonów są Sudety, czyli to inna nazwa Sudetów.

 

Po drugie nawet w „Vistula amne discreta” jest napisane, że niestety bo nazwa malownicza nie było takiego czegoś jak Lugii Harii, czyli tę nazwę należy skreślić, podobnie Manimi i Omani to dublet jedna nazwa z Ptolemeusza druga z Tacyta, (mani to łacińskie duchy przodków), helisi – elizjowie to greka (Elizjum, w mitologii miejsce pobytu dusz zmarłych, jednakże tylko herosów), z jakiego języka jest Diduni, did-dziadek po ukraińsku (ukraiński ma wiele wspólnych cech z czeskim), -uni końcówka jak biegun-bieguni, piorun-pioruni, jest u nas słowo dziadunio, czyli dziaduni.

Mamy na mapce też Mogilan, a w X wieku dokładnie w tym samym miejscu mamy Dziadoszan, jest to ta sama narracja armia zmarłych herosów z mogił-kurhanów stających do walki o ojczyznę, a nie różne ludy. Lugii Buri są poniżej Askiburgionu czyli w Czechach, źródła Wisły, Odry czy nawet Łaby są na tyle siebie blisko, że nie ma to znaczenia czy Odra to Wisła w tym wypadku.

Wniosek taki, że nazwy Manimów, Helizjów, Didunów tyczą jednego ludu, twierdzenie, że to trzy różne ludy, to bicie piany ignorancji i wylewanie jej na historyczne mapy.

więcej u źródła: https://vranovie.wordpress.com/2018/04/11/suma-wiedzy-mogilanie-lugii-diduni-dziadoszanie-serbowie/

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Słowianie i otagowany jako . Dodaj odnośnik do ulubionych.