Falkonidas: Boski alfabet: litera ϕ (Fi), owoc życia – i inne artykuły poświęcone głagolicy.

Polecam u Falkonidasa cały cykl artykułów poświęconych głagolicy. CB

http://www.tubechop.com/watch/6172309

Głagolica, starożytny alfabet Słowian poprzez symbolizm swoich liter przekazuje świętą i uniwersalną wiedzę dotycząHow-to-Enable-Cut-and-Paste-in-Mac-OS-X-402905-5cą podstawowych pryncypiów rządzących wszechświatem pozornego ruchu. Litera Fi(Phi) w najprostszym wydaniu to koło przebite kreską, dzieląc je na dwie połowy. Wygląda jak jabłko. Głagolityczne znaczenie litery to frĭtŭ, Frьtъ co wymawia się jako frit(u) co znaczy owoc bo angielske fruit czyli owoc, ma swój korzeń właśnie tu. Blisko brzmiące Fert jest pierwotnym rdzeniem i rozwija się do Fertylizacja czyli zapłodnienie a więc święty dźwięk F i jego ilustracja pz17175937Q,Zloty-podzial-widac-takze-u-roslin--Kwiat-slonecznrzedstawia zasadę tworzenia. Owoc życia, którym Ewa obdarowałą Adama zrywając je z ogrodu Boga. Phi to złota proporcja, którą tak upodobała sobie natura tworząc swoje dzieci. Fraktalna matryca dzięki której powstkalfiorfj3aje słonecznik, kalafior i muszla łodzika. Lecz nie tylko. Dzięki złotej proporcji natura tworzy wszystko co istnieje. Hebrajska litera Peh, która reprezentuje również dźwięk F znaczy usta, bo Bóg tworzy świat wypowiadając go, wygłasza swoją kwestię w tym wirującym spektaklu, teatrze gry cieni rzucających swe iluzoryczne ciała na ekrany naszych zmysłów. Niech przemówią geniusze i ich dzieła. Niech mądrość spłynie na maluczkich. Me usta głosem światła.

Światło rozżarzonych słońc jest tylko efektem jednego z dwóch dokładnie przeciwnych, elektrycznych stanów nacisku, które tkają ten wszechświat w widzialne bryły i płyny otoczone niewidzialnymi gazami przestrzeni.

Te dwa elektryczne stany, które formują podstawę budowy materii są sprężonym stanem nacisku grawitacji i rozprężonym stanem ciśnienia radiacji. Te dwa elektryczne stany są dokładnie równymi i przeciwnymi stanami ciśnień, które rozkazują ruchowi i bez nich ruch jest niemożliwy.

vortDodatni stan elektryczny ściska duże objętości fal świetlnych w małe objętości przez skręcanie ich dośrodkowo w spiralne wiry przez wypchanie ich z zewnątrz do wewnątrz. Tym jest grawitacja.

Negatywny elektryczny stan rozszerza małe objętości fal świetlnych do dużych objętości przez odwinięcie ich odśrodkowo w kierunku równików unieważniającej pustki gdzie materia znika. Tym jest Radiacja. Radiacja wypycha na zewnątrz z wewnątrz by zdepolaryzować materię i wyciszyć ruch.

Elektryczność to jedyna siła której używa Bóg by stworzyć ten wszechświat. A jedyne dwa narzędzia, których bóg używa do tworzenia tego wszechświata to 2 przeciwne spiralne wiry. Jedne wiry z tej pary spotykają się w wierzchołkach amplitud fali tworząc sfery materii a drugie pary wirów spotykają się w podstawach stożków pod osiami fal by unieważnić zarówno materię i ruch.

Te dwie pary przeciwnych spiralnych elektrycznych wirów są podstawowymi jednostkami, które tworzą materię. Razem formują elektryczne fale ruchu, które tworzą różne stany ciśnienia konieczne do wytworzenia wielu pozornie różnych składników widzialnej i niewidzialnej materii.

Elektryczność jest podzielona na dwie równe i przeciwne siły, które „odrzucają” się od siebie, budując ten spolaryzowany wszechświat.

Kiedy w pulsie wszechświata kolej bierze niemożność odrzutu od siebie, depolaryzacja unieważnia opozycję. Zatem ten wszechświat składa się z cykli życia z następującą śmiercią – wzrost z następującym rozkładem i generacja z następującą radiacją. –  wyrażone jednocześnie i powtórzone kolejno wiecznie, bez końca.

Walter Russell

WEB_Still_Appledualtorus2wr-twin-opposing-vortices-2Polar_and_ecliptic_vortices

To wszechświat torusów, które próbują się stać doskonałymi kulami w siatce kubicznych fal przestrzeni. Torusy których krzywizną jest złota proporcja. Starożytni wiedzieli o wiele, wiele więcej. Dla nas zachowały się jedynie strzępy informacji, które musimy sobie przypominać jak genialne dziecko z amnezją. Wielcy geniusze odkrywają na nowo muzykę sfer i jej wirtuoza. Głagolityczna alfabetyczna matryca znowu ukazała swoją mądrość.  Zasiejmy ziarno tego owocu aby w najbliższej przyszłości zebrać dorodne plony.

Fragmenty tłumaczeń, „Universal one alchemy” or „New concept of the Universe” Waltera Russella.

Odnośniki:
http://www.zobaczycmatematyke.krk.pl/003-Golonka-Kalwaria/index.html#OD3
http://www.natures-word.com/sacred-geometry/phi-the-golden-proportion/phi-the-golden-proportion-in-nature

Inne artykuły Falkonidasa na temat głagolicy:

Głagolica, starożytny alfabet słowian odkrywa dla nas tajemnicę duszy.

Odkrywanie tajemnic Głagolicy. Poszukiwanie zagubionych źródeł.

Głagolica, źródło niewyczerpanej mądrości naszych przodków. Kolejne zmagania.

Odkłamywania historii ciąg dalszy. Prawdziwi twórcy alfabetu.

Katodebilne historyczne brednie zdruzgotane, czyli o dwóch takich co rzekomo wymyślili Słowianom pismo.

Podziel się!