Rośnie tempo walki z wolnością słowa w Internecie
Ci którzy myślą że głosując na PO /KO i 2050 Hołowni i pozbywając się tym sposobem Ciemnogrodu PISowskiego dostaną w zamian Coś Lepszego, przypominam że jedyne co będą mogli sobie po tej zamianie od POKO 2050 kupić to taką Działkę w Warszawie – jak widać powyżej – naprawdę tanio!
1. Goniec: Rośnie tempo walki z wolnością słowa alarmuje Twitter
Twitter ostrzegł w czwartek, że rządy na całym świecie w alarmującym tempie proszą firmę o usunięcie treści lub udostępnienie prywatnych danych kont użytkowników.
Firma ujawniła w nowym raporcie, że w ciągu sześciu miesięcy ubiegłego roku otrzymała rekordową liczbą żądań prawnych – prawie 60 000 – od władz lokalnych, stanowych lub krajowych, które chciały, aby Twitter usuwał treści z kont lub ujawniał poufne informacje takie jak lokalizacje użytkowników.
„Obserwujemy, jak rządy stają się bardziej agresywne w tym, jak próbują stosować taktyki prawne, aby zdemaskować osoby korzystające z naszych usług, zbierać informacje o właścicielach kont, a także wykorzystywać żądania prawne jako sposób na uciszenia ludzi” – powiedział w rozmowie transmitowanej na stronie w czwartek Yoel Roth, szef bezpieczeństwa i integralności Twittera,
Od USA pochodziła większość żądań informacji o koncie 20% żądań, Indie podążają za nimi. Twitter twierdzi, że w pełni spełnił około 40% wszystkich próśb o informacje dotyczące kont użytkowników.
Japonia, która również często żąda informacji wysyła do Twittera najwięcej próśb o usunięcie treści z kont. Japonia przesłała ponad 23 000 żądań — połowę wszystkich żądań — o usunięcie treści. Rosja była na drugim miejscu
.
Meta, która jest właścicielem Facebooka i Instagrama, również zgłosiła wzrost liczby zapytań rządowych o prywatne dane użytkowników.
Twitter odnotował również w drugiej połowie 2021 roku ogromny wzrost próśb rządów skierowanych do zweryfikowanych dziennikarzy i serwisów informacyjnych.
Między lipcem a grudniem zeszłego roku rządy złożyły również rekordową liczbę żądań prawnych dotyczących 349 kont zweryfikowanych dziennikarzy lub serwisów informacyjnych na całym świecie – wzrost o 103%.
Twitter nie podał zestawienia, które kraje złożyły te prośby o kontach dziennikarzy ani ile z tych próśb się spełniły.
Rządy wykorzystują media społecznościowe do uciszenia krytyków i cenzurowania dziennikarzy, powiedział Rob Mahoney, dyrektor wykonawczy Komitetu Ochrony Dziennikarzy w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną do The Associated Press.
„Wzrost żądań dotyczących usuwania treści i informacji o dziennikarzach jest częścią globalnego trendu rosnącej cenzury i manipulacji informacjami” – powiedział Mahoney. „Platformy mediów społecznościowych są niezbędne dla reporterów i muszą zrobić więcej, aby oprzeć się rządowym próbom uciszenia krytycznych głosów”.
źródło: https://www.goniec.net/2022/07/29/rosnie-tempo-walki-z-wolnoscia-slowa-alarmuje-twitter/
2. wR24 / MN: GODZINA W! Marsz Powstania Warszawskiego!
https://www.facebook.com/wRealu24pl/videos/942237080077409
https://www.youtube.com/watch?v=icb31W9YAlg
3. Autonom: Państwowe spółki dalej eksportują węgiel
Potencjalne problemy z brakiem odpowiedniej ilości węgla w sezonie grzewczym od kilku tygodni zajmują opinię publiczną w naszym kraju. Tymczasem państwowe spółki przyznały w korespondencji z portalem Business Insider Polska, że dalej eksportują surowiec. Trafia on głównie do Czech, Ukrainy oraz Niemiec.
Z danych przeanalizowanych przez instytut Forum Energii wynika, że od stycznia do maja bieżącego roku z Polski wyeksportowano ponad 1,4 mln ton węgla. Blisko 631 tys. ton miało trafić na rynek czeski, natomiast na dalszych miejscach uplasowały się Ukraina i Niemcy. Ogółem w tym samym czasie polskie kopalnie wydobyły blisko 23,5 mln ton surowca.
Business Insider Polska zauważa rosnący cały czas eksport węgla. W ubiegłym roku zagranicę sprzedano blisko 3,14 mln ton węgla energetycznego, a więc o blisko 54 proc. więcej niż w 2020 roku. Tymczasem już wtedy pojawiały się pierwsze informacje o problemach z jego dostępnością dla polskich odbiorców.
Portal zapytał o eksport węgla przede wszystkim przedstawicieli państwowych spółek. Z informacji udzielonej przez Polską Grupę Górniczą wynika, że w jego sprzedaży pośredniczy głównie Węglokoks, czyli firma należąca do Skarbu Państwa. Realizuje ona tym samym dostawy dla innych państw Unii Europejskiej.
W chwili obecnej PGG ma jednak nie podpisywać nowych umów eksportowych. Węglokoks nie odpowiedział z kolei na pytania zadane przez Business Insider Polska, Witryna przypomina jednak, że niedawno rząd miał zobowiązać spółkę do znalezienia źródła dostaw węgla do naszego kraju.
Znajdująca się w województwie lubelskim kopalnia Bogdanka bierze z kolei udział w zasilaniu węglem ukraińskiego systemu energetycznego. Obecnie występują jednak problemy z transportem, co jest spowodowane zniszczeniami infrastruktury na Ukrainie.
Na podstawie: businessinsider.com.pl.
http://www.autonom.pl/panstwowe-spolki-dalej-eksportuja-wegiel/
4. PL1tv: Dr Rubas – Małpia ospa to przykrywka dla NOP-ów po preparatach na COVID-19
https://pl1.tv/title/malpia-ospa-to-przykrywka-dla-nop-ow-po-preparatach-na-covid-19/