1. Wolne Media: Megapiramida finansowa, BlackRock i Wielki Reset; 2. Gadowski TV: Zemsta nietoperza; 3. Wnet: Niezaszczepieni żołnierze są poniżani! Dowódcy nazywają ich mordercami. Podobnie jest w policji; 4. Wkurzony ojciec udał się do szkoły i wygarnął nauczycielom co myśli o zdalnym nauczaniu

Megapiramida finansowa, BlackRock i Wielki Reset

1. Wolne Media: Megapiramida finansowa, BlackRock i Wielki Reset

Praktycznie niekontrolowana firma inwestycyjna ma dziś większy wpływ polityczny i finansowy niż Rezerwa Federalna i większość rządów na tej planecie.

 

Firma BlackRock Inc., największy na świecie zarządzający aktywami, inwestuje oszałamiającą wartość 9 bilionów dolarów w fundusze klientów na całym świecie, co stanowi ponad dwukrotność rocznego PKB Republiki Federalnej Niemiec.

Ten kolos znajduje się na szczycie piramidy światowej własności korporacyjnej, w tym ostatnio w Chinach. Od 1988 r. firma postawiła sobie za cel faktyczną kontrolę nad Rezerwą Federalną, większością megabanków z Wall Street, w tym Goldman Sachs, Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, Wielkim Resetem, administracją Bidena i, jeśli pozostawi się to bez kontroli, przyszłością gospodarczą całego świata. BlackRock jest uosobieniem tego, co Mussolini nazwał korporacjonizmem, w którym niewybrana elita korporacyjna dyktuje ludności odgórnie warunki.

Powinno nas interesować, w jaki sposób największy na świecie „bank cieni” sprawuje tę ogromną władzę nad światem. BlackRock, odkąd Larry Fink założył ją w 1988 roku, zdołał zgromadzić unikalne oprogramowanie finansowe i aktywa, jakich nie posiada żaden inny podmiot. System zarządzania ryzykiem Aladdin firmy BlackRock, narzędzie programowe, które może śledzić i analizować transakcje, monitoruje aktywa o wartości ponad 18 bilionów USD dla 200 firm finansowych, w tym Rezerwy Federalnej i europejskich banków centralnych. Kto „monitoruje” też dużo wie, jak możemy sobie wyobrazić. BlackRock został nazwany finansowym „szwajcarskim scyzorykiem — inwestor instytucjonalny, zarządzający pieniędzmi, firma private equity i globalny partner rządowy w jednym”. Jednak media głównego nurtu traktują firmę jako kolejną firmę finansową z Wall Street.

Istnieje spójny interfejs, który łączy Agendę ONZ 2030 z Wielkim Resetem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos i rodzącą się polityką gospodarczą administracji Bidena. Tym interfejsem jest BlackRock.

Zespół Biden i BlackRock

Do tej pory powinno być jasne dla każdego, kto trochę myśli, że osoba podająca się za prezydenta USA, 78-letni Joe Biden, nie podejmuje żadnych decyzji. Ma nawet trudności z czytaniem z telepromptera lub odpowiadaniem na przygotowane pytania z przyjaznych mediów bez mylenia Syrii i Libii, a nawet tego, czy jest prezydentem. Jest on mikrozarządzany przez grupę opiekunów, aby zachować oskryptowany „wizerunek” prezydenta, podczas gdy inni ustalają politykę za kulisami. Niesamowicie przypomina postać z filmu Petera Sellersa z 1979 roku, Chauncey Gardiner, w Being There.

Mniej publiczne są kluczowe osoby odpowiedzialne za politykę gospodarczą dla Biden Inc. Mówi się po prostu, BlackRock. Tak jak Goldman Sachs prowadził politykę gospodarczą pod rządami Obamy, a także Trumpa, dziś BlackRock pełni tę kluczową rolę. Umowa najwyraźniej została przypieczętowana w styczniu 2019 r., kiedy Joe Biden, wówczas kandydat i mający dużą szansę na pokonanie Trumpa, udał się na spotkanie z Larrym Finkiem w Nowym Jorku, któremu podobno powiedział „Joe z klasy robotniczej”, że „ Jestem tutaj, aby pomóc”.

Teraz, jako jednego z pierwszych mianowanych prezydenta, Biden wyznaczył Briana Deese na stanowisko dyrektora Narodowej Rady Gospodarczej, głównego doradcy prezydenta ds. polityki gospodarczej. Jedno z wczesnych prezydenckich zarządzeń wykonawczych dotyczyło ekonomii i polityki klimatycznej. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Deese pochodził z BlackRock, firmy Finka, gdzie był globalnym szefem ds. zrównoważonego inwestowania. Przed dołączeniem do BlackRock, Deese zajmował wysokie stanowiska gospodarcze za Obamy, w tym zastąpił Johna Podestę na stanowisku starszego doradcy prezydenta, gdzie pracował u boku Valerie Jarrett. Za Obamy Deese odegrał kluczową rolę w negocjacjach paryskich porozumień dotyczących globalnego ocieplenia.

Na kluczowym stanowisku, jako zastępca sekretarza skarbu pod sekretarzem Janet Yellen, znajdujemy urodzonego w Nigerii Adewale „Wally” Adeyemo. Adeyemo pochodzi również z BlackRock, gdzie w latach 2017-2019 był starszym doradcą i szefem sztabu dyrektora generalnego BlackRock, Larry’ego Finka, po odejściu z administracji Obamy. Jego osobiste więzi z Obamą są silne, ponieważ Obama mianował go pierwszym prezesem Fundacji Obamy w 2019 roku.

A trzecia starsza osoba z BlackRock, która obecnie prowadzi politykę gospodarczą w administracji, jest niezwykła pod kilkoma względami. Michael Pyle jest starszym doradcą ekonomicznym wiceprezes Kamali Harris. Przybył do Waszyngtonu ze stanowiska Global Chief Investment Strategist w BlackRock, gdzie nadzorował strategię inwestowania około 9 bilionów dolarów funduszy. Przed dołączeniem do BlackRock na najwyższym szczeblu był również w administracji Obamy jako starszy doradca podsekretarza skarbu ds. międzynarodowych, a w 2015 roku został doradcą kandydata na prezydenta Hillary Clinton.

Na uwagę zasługuje fakt, że trzech najbardziej wpływowych nominatów ekonomicznych w administracji Bidena pochodzi z BlackRock, a wcześniej wszyscy z administracji Obamy. Istnieje określony wzór i sugeruje, że rola BlackRock w Waszyngtonie jest znacznie większa, niż nam się mówi.

Co to jest BlackRock?

Nigdy wcześniej firma finansowa mająca tak duży wpływ na światowe rynki nie była tak ukryta przed publiczną kontrolą. To nie przypadek. Ponieważ technicznie nie jest bankiem udzielającym pożyczek bankowych ani przyjmującym depozyty, uchyla się od nadzoru Rezerwy Federalnej, mimo że robi to, co robi większość megabanków, takich jak HSBC czy JP MorganChase – kupuje, sprzedaje papiery wartościowe dla zysku. Kiedy Kongres naciskał na włączenie podmiotów zarządzających aktywami, takich jak BlackRock i Vanguard Funds do prawa Dodda-Franka po 2008 r., jako „systemowo ważnych instytucji finansowych” lub SIFI, ogromny nacisk lobbingowy ze strony BlackRock zakończył zagrożenie. BlackRock jest zasadniczo prawem samym w sobie. I rzeczywiście jest „systemowo ważny” jak żaden inny, z możliwym wyjątkiem Vanguard, który podobno jest również głównym udziałowcem BlackRock.

Założyciel i dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink, jest wyraźnie zainteresowany kupowaniem wpływów na całym świecie. Ustanowił byłego niemieckiego posła CDU Friedericha Merza szefem BlackRock Germany, kiedy wydawało się, że może zastąpić kanclerz Merkel, a byłego brytyjskiego kanclerza skarbu George’a Osborne’a jako „konsultanta politycznego”. Fink mianował byłą szefową sztabu Hillary Clinton Cheryl Mills do zarządu BlackRock, kiedy wydawało się, że Hillary wkrótce znajdzie się w Białym Domu.

Powołał do swojego zarządu byłych bankierów centralnych i zaczął zabezpieczać lukratywne kontrakty z ich byłymi instytucjami. Stanley Fisher, były szef Banku Izraela, a później wiceprzewodniczący Rezerwy Federalnej, jest teraz starszym doradcą w BlackRock. Philipp Hildebrand, były prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego, jest wiceprezesem BlackRock, gdzie nadzoruje BlackRock Investment Institute. Jean Boivin, były zastępca prezesa Banku Kanady, jest globalnym szefem badań w instytucie inwestycyjnym BlackRock.

BlackRock i Rezerwa Federalna

To właśnie ten zespół byłego banku centralnego w BlackRock opracował „awaryjny” plan ratunkowy dla prezesa Rezerwy Federalne Powella w marcu 2019 r., gdy rynki finansowe pojawiły się na krawędzi kolejnego krachu „kryzysu Lehmana” w 2008 r. W ramach „dziękuję” prezes FED, Jerome Powell, wyznaczył BlackRock na tę rolę bez przetargu, by zarządzać wszystkimi programami skupu obligacji korporacyjnych FED-u, w tym obligacjami, w które inwestuje sama BlackRock. Konflikt interesów? Grupa około 30 organizacji pozarządowych napisała do prezesa Powella: „Dając BlackRock pełną kontrolę nad tym programem wykupu długu, FED… sprawia, że ​​BlackRock ma jeszcze większe znaczenie systemowe dla systemu finansowego. Jednak BlackRock nie podlega kontroli regulacyjnej nawet mniejszych instytucji finansowych o znaczeniu systemowym”.

W szczegółowym raporcie z 2019 r. waszyngtońska organizacja non-profit, Campaign for Accountability, zauważyła, że ​​„BlackRock, największy na świecie zarządzający aktywami, wdrożył strategię lobbingu, wpłat na kampanie i wynajmu „drzwi obrotowych” w celu zwalczania regulacji rządowych i ugruntowania swojej pozycji jako jednej z najpotężniejszych firm finansowych na świecie”.

Nowojorska Rezerwa Federalna wynajął BlackRock w marcu 2019 r. do zarządzania programem papierów wartościowych zabezpieczonych hipotekami komercyjnymi oraz pierwotnymi i wtórnymi zakupami obligacji korporacyjnych i ETF o wartości 750 mld USD w ramach kontraktów no-bid. Amerykańscy dziennikarze finansowi Pam i Russ Martens, krytykując mroczny plan ratunkowy dla Wall Street w 2019 r., zauważyli: „po raz pierwszy w historii FED-u zatrudnił BlackRock, aby „wyszedł na prostą” i wykupił 750 miliardów dolarów zarówno w pierwotnych, jak i wtórnych obligacjach korporacyjnych i obligacje ETF (Exchange Traded Funds), produkt, którego BlackRock jest jednym z największych dostawców na świecie.” Kontynuowali: „Dodając kolejne oburzenie, prowadzony przez BlackRock program otrzyma 75 miliardów dolarów z 454 miliardów dolarów z pieniędzy podatników, aby pokryć straty na zakupach obligacji korporacyjnych, które będą obejmować własne ETF-y, na co pozwala mu FED.”

Jerome Powell i Larry Fink, najwyraźniej dobrze się znają. Nawet po tym, jak Powell udzielił BlackRock niezwykle lukratywnej, bezprzetargowej transakcji „go direct”, Powell nadal miał tę samą firmę BlackRock, która zarządzała szacowanymi na 25 milionów dolarów inwestycjami Powella w prywatne papiery wartościowe. Z danych publicznych wynika, że ​​w tym czasie Powell prowadził bezpośrednie poufne rozmowy telefoniczne z Finkiem, dyrektorem generalnym BlackRock. Zgodnie z wymaganymi informacjami finansowymi, BlackRock zdołał podwoić wartość inwestycji Powella z poprzedniego roku! Brak konfliktu interesów, czy?

Larry Fink i światowy reset WEF

W 2019 roku Larry Fink dołączył do zarządu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, szwajcarskiej organizacji, która od około 40 lat wspiera globalizację gospodarczą. Fink, który jest blisko szefa technokratów WEF, Klausa Schwaba, o sławie Wielkiego Resetu, jest teraz w stanie wykorzystać ogromną wagę BlackRock do stworzenia tego, co jest potencjalnie, jeśli nie upadnie wcześniej, największego na świecie oszustwa Ponzi, ESG inwestowanie korporacyjne. Fink z 9 bilionami dolarów na dźwignię napędza największą w historii zmianę kapitału w oszustwie znanym jako ESG Investing. Program ONZ „zrównoważonej gospodarki” jest realizowany po cichu przez te same globalne banki, które stworzyły kryzysy finansowe w 2008 roku. Tym razem przygotowują Wielki Reset Klausa Schwaba WEF, kierując do ich rąk setki miliardów, a wkrótce bilionów inwestycji -wybrane „obudzone” firmy, i z dala od „nie obudzonych”, takich jak firmy naftowe i gazowe czy węgiel. BlackRock od 2018 roku przoduje w tworzeniu nowej infrastruktury inwestycyjnej, która wybiera „zwycięzców” lub „przegranych” do inwestycji w zależności od tego, jak poważnie firma traktuje ESG — środowisko, wartości społeczne i zarządzanie.

Na przykład firma otrzymuje pozytywne oceny za powagę zatrudniania kierownictwa i pracowników zróżnicowanych ze względu na płeć lub podejmuje działania w celu wyeliminowania „śladu węglowego” poprzez uczynienie swoich źródeł energii zielonymi lub zrównoważonymi, używając terminu ONZ. Sposób, w jaki korporacje przyczyniają się do globalnego zrównoważonego zarządzania, jest najbardziej niejasnym tematem ESG i może obejmować wszystko, od korporacyjnych darowizn, przez Black Lives Matter, po wspieranie agencji ONZ, takich jak WHO. Firmy naftowe, takie jak ExxonMobil lub spółki węglowe, bez względu na to, jak jasne są skazane na zagładę, ponieważ Fink i przyjaciele promują teraz swój finansowy Wielki Reset lub Zielony Nowy Ład. Dlatego w 2019 roku zawarł umowę z prezydenturą Bidena.

Podążaj za pieniędzmi. I możemy się spodziewać, że New York Times będzie kibicował BlackRockowi, który niszczy światowe struktury finansowe. Od 2017 roku BlackRock jest największym udziałowcem gazety. Carlos Slim był drugim co do wielkości. Nawet Carl Icahn, bezwzględny striptizerka z Wall Street, kiedyś nazwał BlackRock „niezwykle niebezpieczną firmą… Kiedyś mawiałem, wiesz, mafia ma lepszy kodeks etyczny niż wy”.

Autorstwo: F. William Engdahl
Korekta tłumaczenia automatycznego: SpiritoLibero
Źródło oryginalne: GlobalResearch.ca
Źródło polskie: Kurier-Poranny.blogspot.com

O autorze

F. William Engdahl jest konsultantem ds. ryzyka strategicznego i wykładowcą, ukończył studia polityczne na Uniwersytecie Princeton i jest autorem bestsellerów na temat ropy naftowej i geopolityki.

https://wolnemedia.net/megapiramida-finansowa-blackrock-i-wielki-reset/

2. Gadowski TV: Zemsta nietoperza

https://www.youtube.com/watch?v=JXHYobh1yh8

3. WNET: Niezaszczepieni żołnierze są poniżani! Dowódcy nazywają ich mordercami. Podobnie jest w policji

https://www.youtube.com/watch?v=xwIE512vdQ8

4. Wkurzony ojciec udał się do szkoły i wygarnął nauczycielom co myśli o zdalnym nauczaniu

https://www.youtube.com/watch?v=1q8AMWmpZ1g

Podziel się!