1. Kolejna ofiara eksperymentu medycznego z użyciem preparatu PFIZERa; 2. Rzepa: Ubezpieczyciele nieoficjalnie traktują zastrzyk przeciw Covid-19 jako eksperyment medyczny i odmawiają ochrony; 3. wPolsce.pl: Polskie badania amantadyny włączone do międzynarodowego konsorcjum naukowego; 4. Porozumienie PIS z Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia możliwe w najbliższym czasie!

Porozumienie PIS z Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia możliwe w najbliższym czasie!

źródło: STOP NOP

Materiał nr 1 – Tutaj i poniżej przedstawiamy zgłoszenie kolejnej Ofiary Eksperymentu Medycznego, której podano preparat modyfikujący genetycznie  mRNA PFIZERA.

Materiał nr 2: Firmy ubezpieczeniowe traktują szczepienia na covid-19 nie inaczej jak eksperyment medyczny i nie chcą ubezpieczać od ryzyka!

Materiał nr 3: PIS pośpiesznie podłącza się do Międzynarodowego Zespołu Badania Amantadyny i próbuje dzielić odkrywców tego zbawiennego leku na covid-19 na „dobrego profesora” Rejdaka i „wrednego prowincjonalnego lekarza” Bodnara! Minister Czarnek ma teraz robić za Jasnego Dobrego Ducha, tak jak Horban i Niedzielski robią do tej pory  za Czarne Charaktery Plandemii.

 

 

 

2. Rzeczpospolita: Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny

Ubezpieczyciele nieoficjalnie traktują zastrzyk przeciw Covid-19 jako eksperyment medyczny i odmawiają ochrony.

Za naruszenie zbiorowego prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych uznał rzecznik praw pacjenta (RPP)praktykę chorzowskiej przychodni, która szczepionym przeciw Covid-19 kazała podpisywać oświadczenie, że „świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym i nie będą wnosić o roszczenia z tytułu odszkodowania za skutki uboczne”. Tymczasem takie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek roszczeń doradzają lekarzom sami ubezpieczyciele.

Warunkowy obrót

Taki sposób postępowania doradziła właścicielowi spółki Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic w Chorzowie agentka jej firmy ubezpieczeniowej. Miała mu powiedzieć, że wprawdzie nie dostanie tego na piśmie, ale jeśli któremuś z pacjentów coś się stanie, to ubezpieczyciel nie pokryje kosztów roszczeń. Oświadczenia podpisywali szczepieni preparatem Astra Zeneca, wokół którego narosły kontrowersje po doniesieniach o przypadkach zakrzepicy. RPP nakazał właścicielowi przychodni zaniechania tej praktyki i umieszczenie w lokalu spółki i na jej stronie internetowej przeprosin.

Czytaj też:

Trudno o rekompensatę za szkodliwą szczepionkę

– Nie ma wątpliwości, że zgodnie z polskim prawem szczepienia określonymi produktami dopuszczonymi nawet warunkowo do obrotu mają charakter eksperymentu medycznego, który musiałby być ubezpieczony w ramach działalności prowadzonej przez podmioty lecznicze – mówi Kajetan Komar-Komarowski, radca prawny przy Zespole Kryzysowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. – Eksperymentem medycznym jest badanie kliniczne z użyciem produktu leczniczego, przeprowadzane na ludziach, w rozumieniu przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty – musi być to proces, który poprzedza dopuszczenie danego produktu leczniczego, w tym szczepionki, do obrotu.

https://www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/305129937-Szczepienia-na-Covid-19-nieobjete-ubezpieczeniami-Sa-traktowane-jako-eksperyment-medyczny.html

3. Polskie badania amantadyny zostaną włączone do międzynarodowego konsorcjum naukowego. „Wiążemy z tym ogromną nadzieję”

Weszliśmy do europejskiego konsorcjum naukowego, które chce kontynuować badania”

Jak wyjaśniono, „mowa o przedsięwzięciu realizowanym przez prof. Konrada Rejdaka, kierującego Katedrą i Kliniką Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie”.

Przypomniano, że to ten naukowiec jako „pierwszy na świecie opublikował wnioski ze swoich obserwacji klinicznych dotyczących wpływu amantadyny na przebieg COVID-19”.

To było podstawą do zaplanowania badania klinicznego, które uzyskało finansowanie Agencji Badań Medycznych (ABM) i jest pierwszym na świecie zarejestrowanym badaniem klinicznym nad amantadyną w COVID-19. Dziś weszliśmy do europejskiego konsorcjum naukowego, które chce kontynuować te badania

— potwierdził prof. Rejdak w rozmowie z „ND”.

Jak wyjaśniono, „naukowcy wspólnie składają wniosek o finansowanie swoich badań w ramach unijnego projektu Horizon 2021”.

Chcą analizować wpływ amantadyny we wczesnej interwencji terapeutycznej

— napisano.

Uważamy, że nie samo wyleczenie COVID-19 jest tu kwestią kluczową, lecz przede wszystkim zapobieganie mu

— wyjaśnił prof. Rejdak.

Wsparcie ze strony ministra edukacji i nauki

Wsparcie dla działalności prof. Rejdaka wyraził minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

Działalność prof. Konrada Rejdaka i całego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w kwestii amantadyny i jej skutków zdrowotnych w COVID-19 jest coraz bardziej zauważalna i wiążemy z tym ogromną nadzieję, dlatego gratuluję, że jego praca została zauważona. Deklarujemy nasze wsparcie

— powiedział minister cytowany przez gazetę.

Być może już niedługo terapia amantadyną będzie rekomendowana nie tylko w Polsce, lecz także znajdzie się w dyrektywach europejskich

— powiedział dziennikowi prezes ABM dr hab. Radosław Sierpiński. Podkreślił, że „udział w projekcie Horizon pokazuje wysoką jakość polskiej nauki”.

źródło: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550564-polskie-badania-amantadyny-w-miedzynarodowym-konsorcjum

4. Porozumienie PIS z Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia możliwe w najbliższym czasie!

Niezalezna.pl: Nowy koalicjant PiS? Rozmowy są zaawansowane. Porozumienie możliwe w najbliższym czasie
Rozmowy między Prawem i Sprawiedliwością a Kukiz’15 są zaawansowane – przyznaje poseł Jarosław Sachajko. Jak podkreśla, porozumienie jest możliwe w ciągu dwóch-trzech tygodni. Zakładać ma ono m.in. przyjęcie zaproponowanej przez posłów Pawła Kukiza ustawy antykorupcyjnej. Dokument jest już gotowy.

Rozmowy pomiędzy PiS a Kukiz’15 ws. wzajemnego wsparcia ważnych dla obu ugrupowań inicjatyw trwają od wielu miesięcy. Toczą się one na kilku polach m.in. politycznym, gdzie spotykają się liderzy obu formacji, a także legislacyjnym, które prowadzi Jarosław Sachajko z przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem.

Jak przekazał Sachajko, do tej pory udało się uzgodnić, z uwagami PiS, ostateczną wersję projektu ustawy antykorupcyjnej, a także projektu ustaw dotyczących konopi siewnych i medycznych. Ponadto trwają rozmowy ws. projektu ustawy dot. inicjatywy obywatelskiej, aby łatwiej było zbierać podpisy i składać je w formie elektronicznej oraz powrotu do złożonego w 2006 roku przez PiS projektu nowej ordynacji wyborczej, który zakładał wprowadzenie 230 jednomandatowych okręgów wyborczych i 16 okręgów wojewódzkich w wyborach do Sejmu.

– Po głosowaniu nad ratyfikacją zasobów własnych Unii Europejskiej rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością przyspieszyły, więc mam nadzieję, że w ciągu 2-3 tygodni dopniemy już całe porozumienie programowe dotyczące wzajemnego wspierania ustaw

– powiedział poseł Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia.

– Pamiętajmy o zasadzie: najpierw mają być przegłosowane ustawy, które są z naszej rekomendacji, wspólnie przepracowane

– podkreślił.

Pytany, jakie są propozycje PiS, Sachajko odpowiedział, że w tym tygodniu ma dojść do spotkania, gdzie uzgodnione będą postulaty drugiej strony. „Mamy usłyszeć w jaki sposób to porozumienie z drugiej strony ma wyglądać” – zaznaczył.

Podkreślił też, że Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia nie jest totalną opozycją.

„W ubiegłej kadencji rządzący nas nie słuchali, a w tej kadencji jest zupełnie inaczej”

W tym tygodniu Paweł Kukiz i posłowie z jego koła mają się spotkać z przedstawicielami PiS, aby poznać założenia Nowego Ładu. Kukizowi zależy, aby do programu społeczno-gospodarczego, który ma przedstawić PiS, wpisać jego postulaty proobywatelskie m.in. mieszaną ordynację wyborczą, zwiększenie roli referendów, zdigitalizowanie procesu zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą gospodarczą, kwestię sędziów pokoju czy ustawę antykorupcyjną.

źródło: https://niezalezna.pl/394747-nowy-koalicjant-pis-rozmowy-sa-zaawansowane-porozumienie-mozliwe-w-najblizszym-czasie

wPolityce.pl:Rozmowy PiS-Kukiz’15. Coraz bliżej do finału? „Mam nadzieję, że w ciągu 2-3 tygodni dopniemy porozumienie programowe”

Mam nadzieję, że w ciągu 2-3 tygodni dopniemy porozumienie programowe z Prawem i Sprawiedliwością – mówi PAP poseł Kukiz‘15-Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko.

 

Podziel się!

    © Czesław Białczyński