Marian Nosal: Czym Qigong różni się od zwykłych ćwiczeń fizycznych?

Czym Qigong różni się od zwykłych ćwiczeń fizycznych?

Publikuję ważne dla zdrowia artykuły Mariana Nosala traktujące o medycynie chińskiej dlatego, że zdrowie Polaków to sprawa podstawowa, FUNDAMENT jakiejkolwiek zmiany i przemiany, a już na pewno Wielkiej Zmiany – to raz.

Ale jest też drugi powód – Taki, że tzw. Medycyna Chińska jest medycyną naturalną, a więc rozwiniętą przez mądrych Chińczyków starożytną kulturą lekarską=łąkarską, szamańską, przekształconą przez wieki ich myślenia i działania w Filozofię Przyrody – Wijozowiję Przyrodzoną.

Tak jak ważne są artykuły i nagrania pana Mariana Nosala przywracające Polakom wiedzę o Starożytności Słowiańskiej i Wielkiej Lechii, prawdę o historii Polski, prawdę o stosunkach społecznych i politycznych w jakich żyjemy, tak nie mniej ważne są artykuły przywracające znajomość podstaw naturalnej – Przyrodzonej Medycyny – Łąkarstwa, czyli Samoleczenia, lub Leczenia Naturalnego.

Przekazywanie Polakom Wiedy, jak stać się Człowiekiem Wolnym i Pełnym to rola Strażników Wiary i Wiedy Słowiańskiej i podstawowa misja naszej Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata. Tę misję i rolę doskonale wypełnia pan Marian Nosal, którego praca Strażnika, działającego u Podstaw, tam gdzie Fundament Naszej Świątyni, jest dla nas wszystkich, Polaków i Słowian, wprost nieoceniona.

Zawsze doceniajmy i na każdym kroku chwalmy Tych Którzy Przynoszą Nam Chwałę!

Sława! CB

Tekst ten piszę pod wpływem dyskusji, w  której brałem udział na Facebooku. Większość dyskutujących dobrze rozumiała znaczenie ćwiczeń energetycznych dla utrzymania naszego zdrowia, ponieważ były to osoby z  kręgu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Jednak jedna osoba twierdziła, że mocny wysiłek jest potrzebny, gdyż w  naszym życiu mało się poruszamy i  dlatego musimy ten styl życia zrównoważyć większym wysiłkiem i  solidnym rozciąganiem ciała. Myślę, że taki pogląd jest dość popularny. Dlatego wyjaśnię, dlaczego tradycyjne subtelne chińskie ćwiczenia energetyczne są lepsze dla naszego organizmu, niż sport i  mocne rozciąganie ciała.

 

Z podobnymi twierdzeniami, o  nieskuteczności miękkich i  powolnych ćwiczeń Qigong i  Tai Chi, spotkałem się też niestety w  niektórych nowoczesnych szkołach Hatha Jogi. Osoby o  takich poglądach nie ćwiczyły nigdy dłużej Qigongu i  innych miękkich, medytacyjnych ćwiczeń energetycznych, ani nawet miękkiej, tradycyjnej Hatha Jogi. I  nie wiedzą, co tracą!

Lada Malinakova w czasie praktyki Qigongu Jadeitowej Księżniczki. Zdjęcie to jest tylko jednym momentem, migawką z całego ćwiczenia. Zanalizuję go tu pod względem fizycznym. W tym momencie ruchu całe ręce, aż do czubków palców, tułów i prawa noga, zaczynając od palców prawej stopy są dokładnie rozciągnięte i RÓWNOCZEŚNIE zrelaksowane. Lewa noga też pracuje, ale w inny sposób, stanowiąc podporę. Mocno pracują też organy wewnętrzne. Inaczej niż w sporcie, bo ciało i umysł są rozluźnione, ale też równocześnie skupione. i dlatego ruch jest PEŁNY. Nie tylko zewnątrz, ale też i wewnątrz ciała pobudza się Życie, które jest w nas. Umysł w sposób świadomy tak kieruje ruchem, aby był on jak najbardziej korzystny dla zdrowia. 1 Maja 2014 roku, Góry Świętokrzyskie koło Łagowa fot. Marian Nosal

Lada Malinakova w czasie praktyki Qigongu Jadeitowej Księżniczki.
Zdjęcie to jest tylko jednym momentem, migawką z całego ćwiczenia.
Zanalizuję go tu pod względem fizycznym.
W tym momencie ruchu całe ręce, aż do czubków palców,
tułów i prawa noga, zaczynając od palców prawej stopy
są dokładnie rozciągnięte i RÓWNOCZEŚNIE zrelaksowane.
Lewa noga też pracuje, ale w inny sposób, stanowiąc podporę.
Mocno pracują też organy wewnętrzne.
Inaczej niż w sporcie, bo ciało i umysł są rozluźnione, ale też równocześnie skupione.
i dlatego ruch jest PEŁNY.
Nie tylko zewnątrz, ale też i wewnątrz ciała pobudza się Życie, które jest w nas.
Umysł w sposób świadomy tak kieruje ruchem,
aby był on jak najbardziej korzystny dla zdrowia.
1 Maja 2014 roku, Góry Świętokrzyskie koło Łagowa
fot. Marian Nosal

 

więcej u źródła: http://tradycyjnamedycynachinska.pl/neigong_qigong/qigong/czym_qigong_rozni_sie/index,pl.html

Podziel się!